Laryngektomia > Polecane książki, artykuły, filmy, linki

Książki

<< < (2/2)

Marzena:



Witajcie. Chciałabym Wam polecić "P O RA DN I K DLA DLA CHORYCH PO ZABIEGACH CHIRURGICZNYCH KRTANI" Jana Żelaznego z Łodzi- jednego z naszych kolegów- osoby po całkowitej laryngektomii. Poradnik został napisany kilka dobrych lat temu, dlatego też kilka wiadomości na temat np. sprzętu czy aparatury może być nieco nieaktualne, ale wartością wielką tego opracowania są wspomnienia, przeżycia i życiowe oraz praktyczne rady osoby, która przeszła laryngektomię, świetnie odnalazła się w nowej rzeczywistości.
Dostałam od Autora poradnika upoważnienie, aby go polecić i udostępnić m.in. tu na forum. Myślę, że najlepszą rekomendacją tej książki jest cytat:

--- Cytuj ---Celem tego opracowania jest przedstawienie zmienionych warunków funkcjonowania organizmu oraz problemów pacjenta po operacji usunięcia krtani, a także zapoznanie czytelnika z możliwościami wielokierunkowej rehabilitacji. Zawarte w niniejszym opracowaniu porady mają pomóc w przezwyciężeniu lęku, a często nawet szoku u chorego, tak bezwzględnie potraktowanego przez los. Niech będzie dla chorego pewnym pocieszeniem, że postępy w dziedzinie rehabilitacji pacjentów po laryngektomii, pozwalają zwiększać z roku na rok udział tych osób w życiu rodzinnym, społecznym i zawodowym.
Opracowanie--poradnik jest przeznaczony nie tylko dla osób oczekujących na operację, ale przede wszystkim dla tych , którzy taką operację przebyli i podjęli trud rehabilitacji psychicznej / przystosowanie do zmienionych warunków życia /, i rehabilitacji logopedycznej / nauki mowy przełykowej
--- Koniec cytatu ---
Nie miałam przyjemności osobiście poznać Jana Żelaznego, znamy się tylko wirtualnie, ale korzystając z okazji tą drogą jeszcze raz DZIĘKUJĘ JANKU  za udostępnienie wszystkim potrzebującym Twojego dzieła. Jestem przekonana, że każdy czytając ten poradnik znajdzie coś dla siebie.
Zapraszam jednocześnie do dyskusji, mile widziane będą pytania, opinie, uwagi, uzupełnienia, które na pewno Wam się nasuną po lekturze poradnika.
Książkę pod poniższym linkiem można skopiować na swój komputer. Miłej lektury. Pozdrawiam Wszystkich - Marzena

https://megadrive.pl/#/view/file/c0zybkfyxb78uswxyeqg/PORADNIK.pdf

Eliza Brzezińska:
„Dar. 12 lekcji, dzięki którym odmienisz swoje życie.” E. Eger

Chciałam polecić Wam pozycję, którą jakiś czas temu przeczytałam. Wspierająca lektura, z pogranicza psychologii, dodająca pocieszenie w trudnych momentach w życiu ale i dobra na co dzień. Przydatna dla osób, które chciałyby poukładać sobie pewne sprawy... Na pewno podniesie na duchu i wskaże kierunek. Zdaniem autorki tytułowym "darem" jest możliwość kierowania własnym losem.

Mój ulubiony cytat z tej lektury: „W życiu nie chodzi o to, co nam się przytrafia, tylko o to, co postanowimy z tym zrobić.”

2You:
Elizka jakiś link?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej