Kategoria ogólna > Dyskusja ogólna

Plastry Provox

<< < (2/2)

Studentka logopedii:
Serdecznie dziękuję za odpowiedzi i miłe przywitanie. :)
Dokładnie tak jak Czarek napisał - miałam na myśli plastry do których mocuje się wymienniki HME. Zapytałam o to, dlatego że pacjenci w naszym szpitalu przy wypisie otrzymują taką „walizeczkę” - zestaw od ATOSu z różnymi akcesoriami do stomy. Między innymi jest tam wiele różnych rodzajów plastrów i filtrów (na różne aktywności itd.), ale niestety starczają na krótko i są drogie. Wiem, że część pacjentów kupuje je regularnie, jednak większość nie. Z drugiej strony faktycznie wymienniki ciepła i wilgoci zastępują funkcje nosa i wydaje mi się, że realnie mogą poprawiać jakość życia. Jednak są to tylko przypuszczenia i zastanawiam się jak z perspektywy osób po laryngektomii wygląda to w codzienności.

Czy wspomniane gąbki służą do mówienia głosem tchawiczo-przełykowym czy mają też inną funkcję?

Czarek:
Witam,
wspomniane przeze mnie gąbki służą tylko do osłony stomy tak samo jak apaszki. Z mówieniem głosem przełykowym nie mają nic wspólnego.
Wracając do tematu wymienników ciepła to wiem od osób które regularnie je stosują, że zdecydowanie poprawiają jakość oddychania ale niestety ze względu głównie na cenę mało jest osób które je stosują. Są zapowiedzi, że już niedługo będą refundowane ale czy tak się stanie zobaczymy...
Pozdrawiam Czarek.

zuza:
Mam małe pytanie do czego studentce logopedii są potrzebne nasze opinie na temat plastrów z Atosa
 Proszę się nie dziwić braku odpowiedzi   Studentom i logopedom odpowiadamy na ankiety i na temat jakiejkolwiek mowy zastępczej na inne tematy raczej będzie cisza
                                                                                    Pozdrawiam Ewa Zuza

2You:
Hej Zuza
Utkwiłaś w naszej świadomości jako Zuza choć wszyscy wiemy, że masz na imię Ewa.
Myślę że to nic złego, że ktoś pyta bo to oznacza, że chce swoją wiedzę zweryfikować. Tu cytat:
Chciałabym Państwa zapytać o stosowanie plastrów Provox bądź innych, uszczelniających stomę. Jaki mają Państwo do nich stosunek? W jakich sytuacjach ich używacie, po co i jakie to przynosi korzyści? Sama firma ATOS oczywiście bardzo je reklamuje, natomiast chciałabym to zweryfikować z rzeczywistością i praktyką
Natomiast zastanawiające jest inne zdanie. Tu znów cytat: Czy wspomniane gąbki służą do mówienia głosem tchawiczo-przełykowym czy mają też inną funkcję?
Myslę, że nie trzeba być studentką logopedii aby wiedzieć,że to pytanie bez sensu. Jednak nie zwalnia nas to z obowiązku, który sami sobie nałożyliśmy, z odpowiedzi na najbardziej zaskakujące pytania.
Na marginesie. Moja znajoma 2 lata po laryngektomii była zdziwiona, że głos nie powstaje w 'protezce głosowej provox'.
Tak więc mimo zastrzeżeń i słusznej czujności. Musimy czasami się uzbroić w cierpliwość i wyrozumienie, bo jak wiemy nie ma głupich pytań . Są tylko głupie odpowiedzi.
Pozdrawiam
wojtek

2You:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej