Mówimy bez krtani



Autor Wątek: JAK ZYC ?  (Przeczytany 6293 razy)

Offline Czarek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja +20/-0
  • Laryngektomowany
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: JAK ZYC ?
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 07, 2016, 01:53:55 »
Witaj Marku, bardzo podoba mi się Twoje nastawienie do życia. Tak trzymaj...
Pozdrawiam bardzo serdecznie Ciebie i Twoją żonkę.
Czarek

Offline TERESA DEB

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja +5/-0
  • Pacjent
    • Zobacz profil
Odp: JAK ZYC ?
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 07, 2016, 23:15:33 »

Serdecznie pozdrawiam, cieszę się, ze wszystko dobrze. Myślałam co u Ciebie,jak się czujesz? Tak długo nie odzywałeś się, tym bardziej mi miło, że jesteś pozytywnie nastawiony, zacząłeś odpoczywać i dbać o siebie.
Odzywaj się czasami.
Pozdrów zonę i do zobaczenia w Łodzi.
 Teresa
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2016, 23:19:24 wysłana przez TERESA DEB »

Offline Marzena

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Reputacja +41/-2
  • Laryngektomia całkowita
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: JAK ZYC ?
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 08, 2016, 18:14:29 »
Witaj Marku,
Twój ostatni post emanuje radością życia i wielką pozytywną energią- to wielka przyjemność czytać taką wypowiedź. Zaczynasz nowy rozdział w życiu, nie boisz się wyzwań, masz wspaniałe plany, kochającą żonę i rodzinkę, potrafisz cieszyć się chwilą, wiosną….cóż więcej chcieć…życzyć każdemu takiej pogody ducha i nastawienia do życia. A do tego dobre wieści o Twoim zdrowiu- Marku- tak trzymaj!
Jeśli chodzi  o urządzenia do odsysania wydzieliny ze stomy i tchawicy, o które pytasz- do tego celu stosuje się aspiratory przeznaczone do odsysania wydzieliny z nosa u malutkich dzieci. Aspiratory są elektroniczne na baterie lub podłączane bezpośrednio do odkurzacza. Można je zakupić w internecie. Tu przykład takich urządzeń:


https://youtu.be/amOkRIfNC2s
http://www.mamagama.pl/zoli-elektroniczny-aspirator-do-noska.html
http://www.apteka-melissa.pl/produkt/katarek-plus-aspirator-kataru-1-szt,4252.html


Te aspiratory są najczęściej potrzebne tuż po operacji lub podczas infekcji górnych dróg oddechowych.
Jeśli potrafisz efektywnie wykrztusić wydzielinę przez stomę, to nie są one tak niezbędne.
Co do obawy przed upałami- pamiętaj o codziennym nawadnianiu organizmu, a wtedy wydzielina będzie rzadsza i łatwiejsza w odkrztuszaniu- nie będzie zalegać w górnych drogach oddechowych i “podduszać” Cię.
Co do aparatu CPAP- nie mieliśmy do tej pory doświadczenia z takim urządzeniem, a tym bardziej podłączonym do rurki i stomy. Tym bardziej Twoje doświadczenie będzie cenne. Gdybyś mógł się w przyszłości podzielić uwagami na ten temat będziemy bardzo wdzięczni.
Pozdrawiam Ciebie i Twoją żonę bardzo serdecznie- Marzena


P.S. Przesyłam kilka fotek zrobionych dzisiaj z mojego ogrodu- to też jedna z moich pasji,
które pomogły mi w najtrudniejszych chwilach w życiu…i pomagają nadal...











« Ostatnia zmiana: Maja 08, 2016, 18:54:43 wysłana przez Marzena »
Kiedy krzyczysz, wszyscy cię słyszą. Kiedy szepczesz, tylko ci najbliżsi cię słyszą. Kiedy milczysz, słyszy cię twój najlepszy przyjaciel.
Linola Mac Farlane

Offline MAREK

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja +0/-0
  • Pacjent
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: JAK ZYC ?
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 16, 2016, 00:39:06 »
WitamY  wszystkich bardzo serdecznie.
Dzisiaj ,a właściwie wczoraj odwidziła mnie Tereska ,wpadła na obiecaną kawkę. Jak zwykle pełna energii ,temperamentu .Ale jaka straszna wiadomość MUNDEK NIE ŻYJE!!!!.Dawno nie byłem na tym forum, byliśmy na działce do 1 października ,w domu remont ,póżniej kłopoty z wykonawcami i usterkami i tak jakoś zeszło .Jestem wstrząśnięty tą wiadomością .Mundek ,ten Mundek ? Jakie to życie kruche !To przecież ON zawsze jako pierwszy dodawał otuchy ,nadziei  tym wszystkim zagubionym,  którzy szukali pomocy i wsparcia na początku swojego  życiowego dramatu ,którzy łapczywie pragnęli słów pocieszenia , że to co ich spotkało to jeszcze nie koniec świata ,że można dalej normalnie żyć, funkcjonować ,ba nawet śpiewać ! Tak było w moim przypadku ,UWIERZYŁEM !!!!!DZIĘKUJĘ CI MUNDKU .

Offline Marzena

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Reputacja +41/-2
  • Laryngektomia całkowita
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: JAK ZYC ?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 20, 2016, 22:12:30 »
Witaj Marku. Dla nas to była i jest również straszna wiadomość. Mundek nieustannie starał się pomagać każdemu, kto tej pomocy potrzebował. Służył radą, wsparciem psychicznym -nie było dla Niego żadnych przeszkód w pokonywaniu życiowych trudności po laryngektomii. Dawał temu przykład swoją postawą życiową, tak wiele osiągnął, tak wiele potrafił, tak dużo chciał jeszcze zdziałać....On pierwszy - szczęśliwie dla mnie -stanął na mojej nowej drodze życia po laryngektomii, namówił mnie na wyjazd na turnus, który całkowicie przestawił mnie na nowy tryb myślenia i walki o lepszą jakość życia. To on stale mnie  pytał, kiedy wreszcie wrócę do pracy...wtedy dla mnie rzecz niewyobrażalna...dla Niego to tylko następny etap życia...Jestem tylko jedną z wielu wielu osób, które tak dużo zawdzięczają Mundkowi...
Dziękuję Ci Marku za ten wpis, za wspomnienie o Mundku, bo człowiek nie umiera tak długo, jak długo żyje w naszych wspomnieniach... A Mundek był, jest i pozostanie na tym forum z nami, bo przecież  jego wspaniałe posty zagrzewające do walki o lepsze jutro pozostaną...

« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2016, 22:27:26 wysłana przez Marzena »
Kiedy krzyczysz, wszyscy cię słyszą. Kiedy szepczesz, tylko ci najbliżsi cię słyszą. Kiedy milczysz, słyszy cię twój najlepszy przyjaciel.
Linola Mac Farlane

Offline MAREK

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja +0/-0
  • Pacjent
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: JAK ZYC ?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 22, 2016, 00:46:18 »
JAK OBYCZAJ KAŻE STARY , WEDŁUG OJCÓW NASZEJ WIARY W DNIU BOŻEGO NARODZENIA PRAGNĘ ZŁOŻYĆ WAM  ŻYCZENIA  ,NIECH TA GWIAZDA BETLEJEMSKA , KTÓRA ŚWIECI DZIŚ O ZMROKU WIELE SZCZĘŚCIA WAM PRZYNIESIE W NADCHODZĄCYM NOWY ROKU !!!!!!!!KOCHANI ŻYCZYMY WAM  ZDROWYCH I RADOSNYCH  ŚWIAT BOŻEGO NARODZENIA W OTOCZENIU KOCHAJĄCYCH, NAJBLIŻSZYCH WAM OSÓB . NIECH NIKT W TE PIĘKNE ŚWIETA NIE BĘDZIE SAMOTNY  !

 

Copyright © Mówimy bez krtani