Mówimy bez krtani



Autor Wątek: Witam wszystkich,  (Przeczytany 2734 razy)

Offline zibi56

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja +0/-0
  • Pacjent
    • Zobacz profil
  • Profil: Inne
Witam wszystkich,
« dnia: Lipca 20, 2015, 17:58:13 »
Witam, jestem tu nowym i chciałem napisać kilka słów o sobie, zabieg wycięcia krtani i części węzłów miałem 2001 roku, po upływie 11 lat w 2012 roku miałem raka płuc i usunięto mi jeden płat, mieszkam w ok Warszawy i chciałbym, Wszystkich Pozdrowić - Życząc Zdrowia  :) Zbyszek

mundekczapla

  • Gość
Odp: Witam wszystkich,
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 20, 2015, 21:23:56 »
Witaj zibi, napisz coś więcej o sobie, czy mówisz "przełykiem " czy może protezką. Kto Cię uczył mowy, a może jesteś samoukiem ? Pisz o sobie więcej.

Offline zibi56

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja +0/-0
  • Pacjent
    • Zobacz profil
  • Profil: Inne
Odp: Witam wszystkich,
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 21, 2015, 13:51:33 »
Witaj Mundek, uczyłem się mówić przeponą ale zrezygnowałem w tym czasie jakoś szybko odeszło kilku znajomych (co było przygnębiające) z którymi leżałem w szpitalu na Banacha w Warszawie i teraz tego żałuję, mówię tylko szeptem o ile w domu jest dobrze i mnie słychać to już w sklepie zaczyna się problem, agregaty i szum... nie używam sztucznej krtani jak i nie mam protez. Był nawet dwuletni okres że i do laryngologa nie chodziłem, aż rak płuc mnie do tego zmusił i teraz chodzę regularnie a już myślałem że jestem całkowicie zdrowy  ;) Najważniejsze, nie poddawać się i nie rozmyślać o chorobie, zamartwianie się nic nie daje a wiem coś o tym gdyż, mam jeszcze inne i to też poważne dolegliwości  ;D pozdrawiam.   

Offline Marzena

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Reputacja +41/-2
  • Laryngektomia całkowita
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: Witam wszystkich,
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 21, 2015, 20:41:57 »
Witaj Zbyszku, miło, że zagościłeś na naszym forum. Mam nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej. Z tego, co opisujesz wynika, że masz  długi staż pooperacyjny a i przez to duże doświadczenie. To, że mówisz szeptem po tak długim czasie od operacji, wcale nie przeszkadza, abyś nie próbował nauczyć się mówić głośno przełykiem lub z pomocą protezki. Oczywiście pod warunkiem, że nie masz innych przeszkód. Jeden z naszych znajomych po 13 latach od operacji na turnusie rehabilitacyjnym w Rymanowie nauczył sie mówić przełykiem...Przed nami właśnie taki turnus w Ustroniu- może skusisz się?
Możesz również dołączyć do Stowarzyszenia "Szansa" w Warszawie- masz to szczęście być blisko. Tam uzyskasz profesjonalną pomoc i wsparcie.
Podoba mi się Twoje podejście do życia, że pomimo przeciwności losu nie poddajesz się...tak trzymaj!  :)Pozdrawiam Cię serdecznie - Marzena
Kiedy krzyczysz, wszyscy cię słyszą. Kiedy szepczesz, tylko ci najbliżsi cię słyszą. Kiedy milczysz, słyszy cię twój najlepszy przyjaciel.
Linola Mac Farlane

Offline Czarek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja +20/-0
  • Laryngektomowany
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: Witam wszystkich,
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 22, 2015, 02:17:51 »
Witaj Zbyszku,
zapraszam Cię na spotkania Członków Mazowieckiego Stowarzyszenia Osób Bez Krtani ,,Szansa,,. Najbliższe spotkanie odbędzie się 27 sierpnia (w lipcu spotkania nie ma). Twoje doświadczenie może być bardzo pomocne osobom z dużo mniejszym stażem pooperacyjnym niż Twój. W Stowarzyszeniu prowadzimy naukę mowy pod okiem logopedy i mógłbyś znów spróbować nauki. Na to nigdy nie jest za późno. Tak jak wspomniała Marzena w pierwszej połowie września jedziemy na turnus rehabilitacyjny połączony z nauką mowy do Ustronia Morskiego na który również serdecznie Cię zapraszam. Więcej informacji na temat spotkań Stowarzyszenia i turnusu rehabilitacyjnego znajdziesz w zakładce ,,Organizowane turnusy i spotkania,,
Pozdrawiam  Czarek

Offline zibi56

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja +0/-0
  • Pacjent
    • Zobacz profil
  • Profil: Inne
Odp: Witam wszystkich,
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 22, 2015, 21:22:31 »
Witam i przepraszam Marzenko, jak i Czarka że dopiero odpowiadam, przyznając się jednocześnie że miałem problemy spowodowane tym, że się nie zalogowałem, zdolni tak mają  :D Dziękuję za zaproszenia i o ile na spotkaniu Mokotowskim w ostatni czwartek sierpnia będę, to o wyjeżdzie obecnie mogę tylko pomarzyć, mam badania i wizytę na początku września, może następnym razem się uda. Ciepło Pozdrawiam. Zbyszek

Offline Zbigniew

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja +0/-0
  • Pacjent
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: Witam wszystkich,
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 26, 2015, 00:03:32 »
Witam Was, w tym roku nie wolno nam zmieniać klimatu,ale w 2016r. pojedziemy rodzinnie o ile będzie można,pozdrawiam Was i życzę dużo wytrwałości i zdrówka  :)

mundekczapla

  • Gość
Odp: Witam wszystkich,
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 26, 2015, 15:54:00 »
Witaj Zbyszku! Jak Twoje postępy w nauce mowy? Pozdrawiam.

Offline Zbigniew

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja +0/-0
  • Pacjent
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: Witam wszystkich,
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 26, 2015, 19:16:23 »
Mundku,mamy wspaniałą nauczycielkę nauki mowy i idzie ku dobremu,czasami udaje mi się wypowiedzieć słówko,pozdrawiam Was tu wszystkich  ♥ ♥ ♥

 

Copyright © Mówimy bez krtani