Mówimy bez krtani



Autor Wątek: PROTEZKA  (Przeczytany 1894 razy)

andrzej1958

  • Gość
PROTEZKA
« dnia: Czerwca 23, 2015, 14:57:58 »
WITAJCIE PRZYJACIELE....
CHCĘ SIĘ PODZIELIĆ WIADOMOŚCIĄ ŻE Z TYM BÓLEM PODCZAS PRZEŁYKANIA JEST WSZYSTKO OK.
TO BYŁA ZWYKŁA INFEKCJA, MAM INNY PROBLEM Z PROTEZĄ GŁOSOWĄ .W TYM ROKU JUŻ MIAŁEM TRZY RAZY WYMIENIANĄ I KAŻDA PO MIESIĄCU CIEKNIE . W SZPITALU PATRZĄ NA MNIE PODEJRZANIE. MOŻE KTOŚ WIE O JAKIMŚ ŚRODKU CZYSZCZĄCYM
DROŻDŻAKI MOŻE JAKAŚ MIKSTURA .SZPITAL NIC NIE MÓWI O TAKICH LEKACH DO PŁUKANIA BIORĄ ZA WYMIANĘ 2230 ZŁ
OD NFZ I SPADAJ DO DOMU I TAK W KÓŁKO
POZDRAWIAM

Offline Czarek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 244
  • Reputacja +20/-0
  • Laryngektomowany
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: PROTEZKA
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 24, 2015, 02:34:48 »
Witam,
Andrzej mam ten sam problem z protezkami co Ty i myślę, że żaden środek czyszczący tu nie pomoże. Według mnie to jakość protezek bardzo się pogorszyła. Kiedyś protezki PROVOX 2 wytrzymywały ponad rok a czasami zdecydowanie dłużej. Od kiedy został wprowadzony nowy model protezek PROVOX VEGA okres wytrzymałości zdecydowanie się skrócił. Miałem już kilka tych nowych protezek i żadna nie wytrzymała dłużej jak 3 miesiące a ostatnia tak samo jak w Twoim przypadku tylko miesiąc. Wprowadzenie nowego modelu protezek na polski rynek zbiegło się mniej więcej w czasie ze zniesieniem przez NFZ rocznego limitu protezek (kiedyś NFZ refundował tylko 2 rocznie). Przypadek ? Lekarze w nieoficjalnych rozmowach przyznają, że ten nowy, teoretycznie lepszy model to bubel ale nikt tego głośno nie chce powiedzieć bo przecież producent protezek zarabia, firmy farmaceutyczne pośredniczące w sprzedaży protezek zarabiają, szpital zarabia a że traci tylko ten najsłabszy w tym łańcuszku czyli pacjent to już nikogo nie obchodzi. Samo życie...
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie
Czarek

Offline ewcia00012

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja +2/-0
  • Pacjent
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: PROTEZKA
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 15, 2017, 10:48:56 »
Mam protezę od operacji to bedzie 7 lat. Zmieniam co 8 ,9 miesięcy. Żadnych środków czyszczacych wstrzykuje sol fizjologiczną. Rozpuszcza i czysci stomie. Jest szczoteczka która delikatnie czyszczę protezke tez solą fizjologiczna. Nie płacę za protezę jest refundowana w całosci. Stosuje maść z witaminą A.
Ewcia00012

Offline Marzena

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Reputacja +41/-2
  • Laryngektomia całkowita
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: PROTEZKA
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 15, 2017, 15:06:17 »
Witaj w naszym gronie Ewo. Miło nam, że zechciałaś do nas dołączyć i podzielić się informacją o protezce. Dzięki temu już nie jesteś anonimowa. Poza tym każda taka informacja jest bezcenna, bo poparta doświadczeniem. Pozdrawiam Cię serdecznie i zapraszamy do rozgoszczenia się na naszym forum.
Marzena
Kiedy krzyczysz, wszyscy cię słyszą. Kiedy szepczesz, tylko ci najbliżsi cię słyszą. Kiedy milczysz, słyszy cię twój najlepszy przyjaciel.
Linola Mac Farlane

Offline ewcia00012

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja +2/-0
  • Pacjent
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: PROTEZKA
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 15, 2017, 17:55:59 »
Dziękuję bardzo,za tak serdeczne powitanie. Bardzo mi miło do Was dołączyć. Dziękuję Teresce,że mi powiedziała o Was. Pomogla dołączyć. Pozdrawiam wszystkich.
Ewcia00012

teresa

  • Gość
Odp: PROTEZKA
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 15, 2017, 18:04:28 »
fajnie ze wkoncu jestes  ;D

 

Copyright © Mówimy bez krtani