Mówimy bez krtani



Autor Wątek: NASZE ZAINTERESOWANIA  (Przeczytany 18274 razy)

Offline Czarek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja +20/-0
  • Laryngektomowany
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: NASZE ZAINTERESOWANIA
« Odpowiedź #45 dnia: Października 18, 2013, 02:25:55 »
Marzenko wiesz, że byłem tak jak i Ty za tym żeby w przyszłym roku zmienić kierunek i zorganizować turnus w górach. W sierpniu byłem nawet w Rymanowie i rozmawiałem z Panią Prezes Ośrodka „STOMIL” który jako jedyny w okolicy ma uprawnienia do organizowania turnusów dla osób z zaburzeniami głosu i mowy. Poprosiłem o skalkulowanie oferty dla nas na turnus w czerwcu przyszłego roku. Otrzymałem 2 warianty, oba bardzo atrakcyjne oprócz ceny. W tańszym wariancie turnus kosztowałby 1850 zł od osoby a w droższym 1990 zł. W dodatku ostateczną ilość osób na turnusie musiałbym podać już w grudniu a jest to niemożliwe ze względu na dofinansowania które PCPR-y dają w marcu-kwietniu. Przedstawiłem tą ofertę jak również propozycję zorganizowania turnusu gdzieś w górach na spotkaniu Mazowieckiego Stowarzyszenia i niestety nie było zainteresowania zmianą kierunku. Prawie wszyscy członkowie Stowarzyszenia zainteresowani turnusem byli za organizacją nad morzem. Pozostaje tylko temat wyboru miejscowości i ośrodka. Skoro ma być morze to ja osobiście jestem za zmianą chociażby rejonu. Kilka ostatnich turnusów organizowanych było w okolicach Kołobrzegu i Koszalina. Może teraz okolice Łeby i Ustki ? Temat pozostaje otwarty do końca listopada bo wtedy trzeba podjąć ostateczną decyzję.
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2013, 03:28:14 wysłana przez Czarek »

teresa

  • Gość
Odp: NASZE ZAINTERESOWANIA
« Odpowiedź #46 dnia: Października 18, 2013, 07:33:57 »
JA TEŻ JESTEM ZAINTERESOWANA TURNUSEM NAD MORZEM ,CHOĆ MIESZKAM BLISKO ŁEBY. : byłam w ubiegłym roku w łebie na turnusie jeśli chodzi o ośrodek lech mają tam znakomite warunki . pokoje czyściutkie jedzenie super blisko do morza,organizują wycieczki ,wieczorki  o samym ośrodku można powiedzieć że jest fajny i nie drogi przedewszystkim.był to mój pierwszy turnus oczywiście ja nic nie sugeruję bo nie mi decydować.. :D
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2013, 15:56:07 wysłana przez teresa »

Offline Marzena

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Reputacja +41/-2
  • Laryngektomia całkowita
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: NASZE ZAINTERESOWANIA
« Odpowiedź #47 dnia: Października 18, 2013, 21:53:50 »
Czarku, Tereniu -  może być Łeba, może być Ustka..może być turnus na Końcu  Świata – tam też z Wami pojechałabym... Tak naprawdę to ludzie tworzą klimat miejsca, do którego chcemy wracać…
Kiedy krzyczysz, wszyscy cię słyszą. Kiedy szepczesz, tylko ci najbliżsi cię słyszą. Kiedy milczysz, słyszy cię twój najlepszy przyjaciel.
Linola Mac Farlane

Offline Czarek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja +20/-0
  • Laryngektomowany
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: NASZE ZAINTERESOWANIA
« Odpowiedź #48 dnia: Października 19, 2013, 02:08:52 »
Marzenko organizowania turnusu na Końcu Świata jeszcze nie brałem pod uwagę ale może kiedyś… ha,ha. A tak poważnie całkowicie się z Tobą zgadzam, że to ludzie tworzą klimat a miejsce jest tylko dodatkiem.
Pozdrawiam.


mundekczapla

  • Gość
Odp: NASZE ZAINTERESOWANIA
« Odpowiedź #49 dnia: Października 19, 2013, 22:16:35 »
Dzisiaj w OPOLU obchodzono światowy dzień walki z rakiem, proponuję otworzyć podany link i obejrzeć wideo  http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131019/POWIAT01/131019352

Offline Marzena

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Reputacja +41/-2
  • Laryngektomia całkowita
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: NASZE ZAINTERESOWANIA
« Odpowiedź #50 dnia: Października 19, 2013, 23:28:55 »
Brawo Mundku! Nie dziwię się, że otrzymałeś gromkie brawa od publiczności. To jest najlepszy przykład  nadzwyczajnych możliwości adaptacyjnych CZŁOWIEKA. Jestem pełna podziwu  dla Twojej odwagi, opanowania i talentu, bo wykonałeś tę piosenkę perfekcyjnie… a do tego ta gustowna  gawroszka, do twarzy Ci w niej- to już pewnie zasługa   Emilki…
Dużo dobrego się w tym Waszym Opolu dzieje- i na polu artystycznym i medycznym… to zapewne dzięki takim zapaleńcom jak Ty Mundku . Przyjmij moje gratulacje. Jesteś WIELKI!

Kiedy krzyczysz, wszyscy cię słyszą. Kiedy szepczesz, tylko ci najbliżsi cię słyszą. Kiedy milczysz, słyszy cię twój najlepszy przyjaciel.
Linola Mac Farlane

Offline Czarek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja +20/-0
  • Laryngektomowany
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: NASZE ZAINTERESOWANIA
« Odpowiedź #51 dnia: Października 20, 2013, 02:26:40 »
Mundku wspaniale, tylko pogratulować!
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2013, 02:28:25 wysłana przez Czarek »

teresa

  • Gość
Odp: NASZE ZAINTERESOWANIA
« Odpowiedź #52 dnia: Października 20, 2013, 07:14:12 »
MUNDKU SUPER GRATULACJE. :D

mundekczapla

  • Gość
Odp: NASZE ZAINTERESOWANIA
« Odpowiedź #53 dnia: Października 20, 2013, 10:13:13 »

W tej wielkiej i bardzo potrzebnej akcji, profilaktyki nowotworowej, ja byłem tylko malutkim elementem, potężnej całości. W naszym regionie inicjatorem i organizatorem jest dr.kardiolog Marek Kania, członek -założyciel zespołu muzykujących medyków "The Reanimator's", pomysłodawca akcji "Tony zdrowia", zauważający działalność naszego Stowarzyszenia i wykorzystujący w każdym koncercie, kogoś z nas /bo w każdym koncercie występował inny kolega/, lub tworzony ad hoc "chór laryngektomowanych ". A nasza szefowa Sybilla, jak zawsze pełna pomysłów, potrafi się włączyć w tego rodzaju inicjatywy, aby podkreślić działalność naszego Stowarzyszenia. Dlatego dziękuję za miłe słowa pod moim adresem, ale uznanie należy się wszystkim , którzy wzięli udział w tym projekcie.

Offline TERESA DEB

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja +5/-0
  • Pacjent
    • Zobacz profil
Odp: NASZE ZAINTERESOWANIA
« Odpowiedź #54 dnia: Października 20, 2013, 14:11:28 »
Brawo Mundku, w tej chwili obejrzałam , poczytałam i też jestem pod wrażeniem.
Wiedziałam, ze pomagasz ludziom, podziwiam  Cie i aby więcej takich osób było, nie wspomnę o Sybilii F, o jej oddaniu i poświeceniu swojego czasu, mało jest takich osób.  A apaszka, jak wspomniała Marzenka, gustowna i bardzo twarzowa.... pozdrów Emilkę
 Teresa

teresa

  • Gość
Odp: NASZE ZAINTERESOWANIA
« Odpowiedź #55 dnia: Października 24, 2013, 12:40:10 »
http://www.opaskiratunkowe.pl/ KOCHANI WKLEIŁAM LINK GDZIE MOŻNA ZAMÓWIĆ OPASKĘ RATUNKOWA SOS.DOSTAŁAM JĄ WŁĄŚNIE DZIŚ CHOC MUSZE POWIEDZIEC ŻE JEST DOBRA ROZCIAGLIWA MAM ROZMIAR L SA TAM RÓŻNE ROZMIARY ZADUŻA BY SPADAŁĄ MAM 17 CM W NADGARSTKU I JEST AKURAT ,ALE MOGŁABYĆ O 1 CM DŁUŻSZA A CO NAJWAZNIEJSZE MOZNA ODCZYTAC LITERKI CHOĆ SĄ MAŁE ALE ODCZYTAM BEZ OKULARÓW.PO ZAMÓWIENIU ZARAZ WYSYŁAJĄ ADRES I NUMER ORAZ NUMER KONTA GZDIE MOŻNA WPŁĄCIĆ WYSŁAŁAM CZEKAŁĄM 10 DNI OD WYSŁANIA NA POCZCIE..TYLE CO DO OPASEK WARTO MIEĆ JĄ NIE JEST NIE DROGA 24 ,90 ZŁ I CO NAJWAŻNIEJZSE ŻE ŻE NIE RZUCA SIĘ WCALE W OCZY MA NAWIERZCHU KOLOR CZARNY  :Z NAPISEM SOS A W ŚRODKU TO CO CHCEMY ŻEBY TAM BYŁO NAPISANE. TAKA ATRAKCYJNA NIE JEST ,ALE NIE O TO CHODZI MA NAM SŁUZYĆ W RAZIE UDZIELANIA POMOCY JEST NA TEJ STRONIE CO PODAŁAM ZACHĘCAM.POZDRAWIAM WSZYSTKICH .
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2013, 18:44:01 wysłana przez teresa »

Offline Marzena

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Reputacja +41/-2
  • Laryngektomia całkowita
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: NASZE ZAINTERESOWANIA
« Odpowiedź #56 dnia: Października 24, 2013, 15:51:01 »
Na prośbę Tereni wklejam zdjęcia, które mi przesłała.







« Ostatnia zmiana: Października 24, 2013, 15:52:56 wysłana przez Marzena »
Kiedy krzyczysz, wszyscy cię słyszą. Kiedy szepczesz, tylko ci najbliżsi cię słyszą. Kiedy milczysz, słyszy cię twój najlepszy przyjaciel.
Linola Mac Farlane

Offline Czarek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja +20/-0
  • Laryngektomowany
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: NASZE ZAINTERESOWANIA
« Odpowiedź #57 dnia: Października 24, 2013, 17:01:14 »
Kochani od kilkunastu dni też mam taką opaskę jak wkleiła Tereska. Ta jest zdecydowanie lepsza od tej z blaszką. Najważniejszą zaletą jest właśnie jej czytelność, dużo lepsza niż na blaszce. Ja co prawda bez okularów mam problemy z odczytem i tej ale ratownicy medyczni a do nich głównie to jest skierowane pewnie mają lepszy wzrok ode mnie. Jeśli chodzi o rozmiar to ja zamówiłem XL czyli największą i mimo, że nie mam w przegubie bardzo grubej ręki to jest tak na styk. Mogłaby być ze 2 cm dłuższa.
Pozdrawiam.

teresa

  • Gość
Odp: NASZE ZAINTERESOWANIA
« Odpowiedź #58 dnia: Października 25, 2013, 08:04:23 »
witajcie. odnośnie opasek.otóż nie sa wytrzymałe gdyż dziś rano zakładam i patrze że jest pękniecie tam gdzie jest wpisana grupa krwi.także długo ona nie wytrzyma ,chyba musi być dużo lużniejsza a nie dopasowana ,więc na dłuższa mete nie wytrzymają,czarku  a jak twoja opaska?może moja ma jakomś wadę no zobaczymy? :(
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2013, 14:50:55 wysłana przez teresa »

krystyna

  • Gość
Odp: NASZE ZAINTERESOWANIA
« Odpowiedź #59 dnia: Października 25, 2013, 11:03:02 »
Witam wszystkich bardzo cieplutko i pozdrawiam serdecznie.Kochani mam tą opaskę od miesiąca i poza tym, że lekko mi się rozciągnęła nie stało mi się z nią zupełnie nic a noszę ją cały czas i praktycznie wcale nie zdejmuję.Tereska chyba już otrzymała z lekką wadą.Ja jestem zadowolona bynajmniej.Cieszę się że mój pomysł odniósł jakiś pozytywny skutek.Oglądałam kiedyś w TV.program o ratownictwie medycznym i wypowiedzi  ratowników,że w pierwszej kolejności szukają właśnie takich opasek lub tzw.śmiertelników,ponieważ w żadnym wypadku nie wolno im przeszukiwać torebek czy kieszeni.Apelowali w swojej wypowiedzi o stosowanie właśnie takich opasek SOS.Oby nigdy nie były nam potrzebne ale nośmy.Miłego dnia dla wszystkich.Krystyna

 

Copyright © Mówimy bez krtani