Mówimy bez krtani



Autor Wątek: Zdjęcia  (Przeczytany 12212 razy)

Offline Marzena

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Reputacja +41/-2
  • Laryngektomia całkowita
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: Zdjęcia
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 28, 2012, 21:43:26 »
Cytuj
Jako obejście problemu proponuję zamieszczanie zdjęć na portalach do tego celu przeznaczonych, a na forum wstawiać odnośniki do obrazka.
Jeśli posiadamy adres obrazka możemy skorzystać z ikony obrazka.
Pojawią się wtedy tak zwane znaczniki "[img ]http://[ /img]", pomiędzy nawiasem zamykającym" img]" a nawiasem otwierającym "[/img"
Jeżeli dobrze zrozumiałam wypowiedź Eryka- w/w cytat- to zamieszczenie zdjęć wg Jego wskazówek nie zapełnia przestrzeni serwera, ale dobrze by było się upewnić.
Kiedy krzyczysz, wszyscy cię słyszą. Kiedy szepczesz, tylko ci najbliżsi cię słyszą. Kiedy milczysz, słyszy cię twój najlepszy przyjaciel.
Linola Mac Farlane

Offline Eryk

  • Administrator
  • Administrator
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja +8/-0
    • Zobacz profil
  • Profil: Inne
Odp: Zdjęcia
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 28, 2012, 22:17:47 »
Dokładnie tak jak napisałaś Marzeno. Zamieszczanie linków na forum nie zabiera nam miejsca na serwerze, ponieważ wtedy pliki fizycznie znajdują się na innym serwerze. Natomiast dodawanie zdjęć jako załącznik będzie zabierało przestrzeń dyskową.

Offline Eryk

  • Administrator
  • Administrator
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja +8/-0
    • Zobacz profil
  • Profil: Inne
Odp: Zdjęcia
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 28, 2012, 23:13:28 »
Taki opis będzie może trochę mniej skomplikowany.
Cytuj
Do wstawienia zdjęcia na forum potrzebny jest adres URL fotki. Fajną stroną internetową do tego celu służącą jest   http://imageshack.us/
Narzędzie do uzyskania url wygląda tak:



Po kliknięciu na BROWSE wybierasz zdjęcie jakie chcesz wstawić. Klikasz na PRZEŚLIJ TERAZ i po chwili otrzymujesz Linki do udostępnienia Twojego obrazu- wybierasz Link Bezpośredni.

Aby zamieścić zdjęcie na forum  trzeba skorzystać z przycisku z ikoną obrazka (czerwone zaznaczenie):


Po kliknięciu w przycisk, w polu gdzie pisze się treść wiadomości pojawią się wspomniane wcześniej znaczniki(czerwone zaznaczenie):


Pomiędzy znacznikami należy umieścić link(adres URL) do obrazka(czerwone zaznaczenie):


Poniżej można umieścić opis obrazka, lub dowolny tekst.


Na koniec klikamy przycisk Wyślij wiadomość

Offline Eliza Brzezińska

  • Moderator Globalny
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja +12/-0
  • Surdologopeda
    • Zobacz profil
    • Logopeda Lublin
  • Profil: Pacjent
Odp: Zdjęcia
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 28, 2012, 23:32:23 »
Życzę wszystkim powodzenia, mam nadzieję że teraz dodawanie zdjęć nie będzie stanowiło problemu ;) 

Offline kwr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja +9/-2
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: Zdjęcia
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 31, 2012, 09:56:30 »
 1 Link:   

Full size  Include details
 2 Forums:   
 3 Sites:   
 4 Direct:   

Thumbnail Size
 5 Forums:   
 6 Sites:   
Tags:   
Eryk , Twoje wskazówki związane z zamieszczaniem zdjęć są jasne i zrozumiałe.Próbowałem tej operacji, która funkconuje tylko z linkiem nr 4.
Wstawiając bezpośrednio link nr 2 efekt jest dokładnie taki sam jak z linkem nr 4 i opisaną procedurą.
Pozostałe linki nie działają w opisany przez Ciebie sposób.Niby wszystko jest dla mnie zrozumiałe ale muszę coś robić źle i tego nie dostrzegać.Przepraszam , że tak drążę temat ale chcę na przyszłość ustrzec się błędu nipotrzebnego zajmowania przestrzeni dyskowej.

jyndrys

  • Gość
Odp: Zdjęcia
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 31, 2012, 23:11:27 »


To chyba raczej tak  ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2012, 23:18:19 wysłana przez jyndrys »

Offline Eryk

  • Administrator
  • Administrator
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja +8/-0
    • Zobacz profil
  • Profil: Inne
Odp: Zdjęcia
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 01, 2013, 19:46:06 »
Aby zamieścić zdjęcie w opisany przeze mnie sposób potrzebny jest bezpośredni link do pliku, tak jak pisała Marzena.
Direct link (link bezpośredni) to jest ten link którego należy użyć. Pozostałe linki nie działają w opisany sposób ponieważ to nie są linki do pliku.

Offline kwr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja +9/-2
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: Zdjęcia
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 04, 2013, 11:17:57 »


Aby do wiosny!

Offline Marzena

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Reputacja +41/-2
  • Laryngektomia całkowita
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: Zdjęcia
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 04, 2013, 14:32:35 »
Krzysiu, ależ Ty masz tam bajeczne widoki! Jak będziesz tak kusić, to może wiosna rzeczywiście szybciej zawita... Ja już też za nią tęsknię i niedługo będę polować z aparatem fot. na jej pierwsze oznaki. Pozdrawiam - Marzena
Kiedy krzyczysz, wszyscy cię słyszą. Kiedy szepczesz, tylko ci najbliżsi cię słyszą. Kiedy milczysz, słyszy cię twój najlepszy przyjaciel.
Linola Mac Farlane

teresa

  • Gość
Odp: Zdjęcia
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 04, 2013, 15:21:34 »
ależ piękny widok! też tęsknię za wiosną? nie lubię ani jesieni ani zimy !wiosna jeszcze daleko !ale miło popatrzeć na taki widok .pozdrawiam  ;D

Offline Marzena

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Reputacja +41/-2
  • Laryngektomia całkowita
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: Zdjęcia
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 08, 2013, 12:29:44 »
Heniu, prezentujesz nam  kolekcję lampek solnych- mają ciekawe i niespotykane kształty.  Czy Ty je kupujesz, czy może sam je wykonujesz? Widać, że masz do nich wielki sentyment. Skąd taka pasja u Ciebie? Napisz coś o tym w dziale NASZE ZAINTERESOWANIA. Pozdrawiam Cię - Marzena
Kiedy krzyczysz, wszyscy cię słyszą. Kiedy szepczesz, tylko ci najbliżsi cię słyszą. Kiedy milczysz, słyszy cię twój najlepszy przyjaciel.
Linola Mac Farlane

teresa

  • Gość
Odp: Zdjęcia
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 08, 2013, 13:07:09 »
Heniu piekne te kształty tych lampek napisz o nich czy to twoja pasja wiem ze pracowałes w kopalni soli o ile się nie myle napisz jak Marzenka radzi tez ciekawa jestem i nie tylko ja : ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2013, 13:08:59 wysłana przez teresa »

Offline kwr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja +9/-2
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: Zdjęcia
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 08, 2013, 14:07:26 »
Sól z Kłodawy jest bardzo dobra - chyba najlepsza polska sól na rynku - kupuję tą czystą niejodowaną.Doskonała do przetworów i w codziennym użyciu w kuchni.
Do kanapek i sałatek używam soli morskiej importowanej z Chorwacji.

Offline Eliza Brzezińska

  • Moderator Globalny
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja +12/-0
  • Surdologopeda
    • Zobacz profil
    • Logopeda Lublin
  • Profil: Pacjent
Odp: Zdjęcia
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 09, 2013, 00:16:31 »
Administracja wcale nie jest taka groźna  ;) Jeśli uda Ci się wkleić zdjęcia zgodnie z wcześniejszymi zaleceniami to nie będzie żadnych problemów - obiecuję ;) Jeśli jeszcze nie doszedłeś do wprawy to może dasz nam jakąś małą namiastkę trasy wycieczkowej wklejając zdjęcie.

Offline Eliza Brzezińska

  • Moderator Globalny
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja +12/-0
  • Surdologopeda
    • Zobacz profil
    • Logopeda Lublin
  • Profil: Pacjent
Odp: Zdjęcia
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 09, 2013, 14:14:34 »
Jeśli masz ochotę, spokojnie dodaj nowy wątek, możemy go zatytułować: Miejsca, które trzeba zobaczyć a jeśli nie to dodaj już w istniejącym.
Pozdrawiam.

 

Copyright © Mówimy bez krtani