Mówimy bez krtani



Autor Wątek: Turnusy Rehabilitacyjne- wspomnienia  (Przeczytany 2455 razy)

Offline Marzena

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Reputacja +41/-2
  • Laryngektomia całkowita
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Turnusy Rehabilitacyjne- wspomnienia
« dnia: Lutego 03, 2013, 18:23:23 »









Kiedy krzyczysz, wszyscy cię słyszą. Kiedy szepczesz, tylko ci najbliżsi cię słyszą. Kiedy milczysz, słyszy cię twój najlepszy przyjaciel.
Linola Mac Farlane

teresa

  • Gość
Odp: Turnusy Rehabilitacyjne- wspomnienia
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 03, 2013, 20:01:48 »
wspaniałe fotki.pozdrawiam ;)

Offline Marzena

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Reputacja +41/-2
  • Laryngektomia całkowita
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: Turnusy Rehabilitacyjne- wspomnienia
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 03, 2013, 22:34:58 »
Dziękuję Tereniu. Mam nadzieję, że choć troszkę te zdjęcia oddadzą wspaniałą atmosferę, jaka panowała na każdym z tych turnusów. Na pierwszy z nich do Rymanowa jechałam z wieloma wątpliwościami i obawami. Jak się potem okazało- niepotrzebnie. Poznałam tam wiele wspaniałych osób, z którymi utrzymuję bardzo serdeczne kontakty do dziś, a z kilkoma zaprzyjaźniłam się. Spotkanie osób, które zostały doświadczone tym samym cierpieniem powoduje, że dosłownie od pierwszych chwil znajomości stają się bliskie, odnosi się wrażenie, jakbyśmy się znali od lat. Taki dwutygodniowy pobyt na turnusie jest najlepszym seansem psychoterapeutycznym, który- oprócz oczywistych korzyści jak nauka, doskonalenie mowy zastępczej i wypoczynek- daje niesamowitą energię i siłę do pokonywania słabości i trudności. To jest jak lekcja życia, na której uczymy się od siebie nawzajem, że po tak ciężkiej operacji  można cieszyć się każdą chwilą, czuć się szczęśliwym i dzielić tę radość z innymi.
 Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie i mam nadzieję- DO ZOBACZENIA w Mrzeżynie…

Kiedy krzyczysz, wszyscy cię słyszą. Kiedy szepczesz, tylko ci najbliżsi cię słyszą. Kiedy milczysz, słyszy cię twój najlepszy przyjaciel.
Linola Mac Farlane

Offline Czarek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 244
  • Reputacja +20/-0
  • Laryngektomowany
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: Turnusy Rehabilitacyjne- wspomnienia
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 04, 2013, 12:07:06 »
Marzenko nic dodać nic ująć. Atmosfera na każdym turnusie jest wspaniała, wyjątkowa i trudno to opisać. To trzeba po prostu przeżyć.
Pozdrawiam Wszystkich Czarek.

 

Copyright © Mówimy bez krtani