Mówimy bez krtani



Autor Wątek: Turnus rahabilitacyjny 2014 - Łeba  (Przeczytany 11510 razy)

Offline Czarek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 244
  • Reputacja +20/-0
  • Laryngektomowany
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Turnus rahabilitacyjny 2014 - Łeba
« dnia: Stycznia 29, 2014, 02:03:33 »
Witam Wszystkich,
Wywołany do tablicy przez Marzenę pragnę poinformować, że Mazowieckie Stowarzyszenie Osób Bez Krtani "Szansa" organizuje w tym roku turnus rehabilitacyjny  od 16 do 30 czerwca w ośrodku "Górnik" w Łebie. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w tej chwili zapisuję osoby które są członkami Mazowieckiego Stowarzyszenia jak również osoby które w poprzednich latach uczestniczyły w naszych turnusach. Jeżeli zostaną wolne miejsca więcej informacji na temat turnusu podam na forum w późniejszym terminie.
Pozdrawiam

joma

  • Gość
Odp: Turnus rahabilitacyjny 2014 - Łeba
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 14, 2014, 23:31:24 »
Od początku miałam wrażenie,że to forum powstało tylko dla wybranych osób, a nie dla wszystkich  mówiących bez krtani.  Widać to po wpisach  na tym forum. To przykre, że Czarek pisze o turnusie jaki ma odbyć się w tym roku i od razu zastrzega, że jest tylko dla wybranych osób. To po co o tym tutaj pisze? Znalazłam inne forum: www.bezkrtani,net, tam przedstawiona jest propozycja wyjazdu dla wszystkich, tam nikt nie czuje się obcym jak tutaj. Pozdrawiam, Jola

Offline Czarek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 244
  • Reputacja +20/-0
  • Laryngektomowany
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: Turnus rahabilitacyjny 2014 - Łeba
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 15, 2014, 02:57:51 »
Jolu to forum  jest dla wszystkich a nie tylko dla wybranych. Jeśli chodzi o turnus to w poprzednich latach rezerwowałem 25 miejsc w ośrodku i w zupełności  wystarczało. W tym roku zarezerwowałem 30 miejsc a okazało się, że zainteresowanie jest bardzo duże i w tej chwili mam chętnych prawie 40 osób. Niestety nie ma szans na zwiększenie ilości miejsc w ośrodku chociaż cały czas staram się o to. Turnus jest organizowany przez Mazowieckie Stowarzyszenie Osób Bez Krtani  "Szansa" i członkowie Stowarzyszenia mają pierwszeństwo. W miarę wolnych miejsc przyjmuję chętnych spoza Stowarzyszenia. Sporo osób także z tego forum już kilka miesięcy temu rezerwowało sobie miejsce na naszym turnusie nie wiedząc nawet gdzie będzie i kiedy.  Jeżeli tylko ktoś zrezygnuje lub uzyskam dodatkowe miejsca to na pewno napiszę o tym na forum. Jolu uwierz mi, że chciałbym żeby wszyscy chętni pojechali ale nie wszystko zależy ode mnie.
Pozdrawiam Czarek

Offline Marzena

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Reputacja +41/-2
  • Laryngektomia całkowita
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: Turnus rahabilitacyjny 2014 - Łeba
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 15, 2014, 16:46:25 »
              Jolu, zarówno forum bezkrtani jak i to tutaj istnieją dla wszystkich potrzebujących pomocy i wsparcia osób po laryngektomii i ich bliskich. Każdy, o każdej porze i bez żadnych ograniczeń może wejść na forum, korzystać z niego czynnie lub biernie.  Żaden wpis nie pozostaje bez odpowiedzi. Każdy na swój sposób stara się   pomóc jak potrafi. Powiem więcej- każdy nowy post cieszy, bo to świadczy o tym, że forum żyje i jest potrzebne. Wbrew pozorom powód tej dyskusji też świadczy o tym, że jest nas coraz więcej, coraz bardziej siebie nawzajem potrzebujemy.
               I tak naprawdę rozumiem Twoje Jolu rozgoryczenie i żal z powodu braku wolnych miejsc na turnusie. Myślę, że ten problem można rozwiązać. Jeżeli bardzo Ci zależy na turnusie i jesteś zdecydowana to ja Ci odstąpię swoje miejsce. Ja  w inny sposób załatwię sobie pobyt w Łebie, bo nie wyobrażam sobie nie wziąć udziału w turnusie. Z drugiej strony, Czarku- a może zorganizujecie drugi turnus- tak, aby każdy chętny mógł skorzystać? Dobrym miesiącem pod względem finansowym i pogodowym jest wrzesień… Pozdrawiam i życzę miłego weekendu- Marzena
Kiedy krzyczysz, wszyscy cię słyszą. Kiedy szepczesz, tylko ci najbliżsi cię słyszą. Kiedy milczysz, słyszy cię twój najlepszy przyjaciel.
Linola Mac Farlane

Offline Eliza Brzezińska

  • Moderator Globalny
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja +12/-0
  • Surdologopeda
    • Zobacz profil
    • Logopeda Lublin
  • Profil: Pacjent
Odp: Turnus rahabilitacyjny 2014 - Łeba
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 15, 2014, 23:36:13 »
Witam,
pragnę podkreślić, że forum jest dla WSZYSTKICH osób. Jeśli ktoś je na bieżąco śledzi 
oczywiście może zauważyć, że niektóre osoby są aktywne bardziej inne mniej. Ja jako osoba, która założyła
to forum nie mogę nikogo zmuszać do wpisów, albo nakłaniać do ich usunięcia (nie widzę takiej potrzeby).
Każdy może tu umieszczać informacje związane z chorobą i rozmawiać. Jednak nie możemy nikogo winić
za to, że nie ma miejsc na turnus... Zapewne wszyscy członkowie Stowarzyszenia (a może nim stać się każdy)
zostali o planowanym wyjeździe poinformowani.
Informacje o wyjazdach na turnusy można znaleźć również na stronie http://www.ptlzg.eu/ Myślę, że warto tam zaglądać
by być na bieżąco.

Pozdrawiam Serdecznie.

mundekczapla

  • Gość
Odp: Turnus rahabilitacyjny 2014 - Łeba
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 05, 2014, 09:21:12 »
Hej Przyjaciele!!! Już tylko 11 dni dzieli nas od spotkania w Łebie. Moja radość jest nie do opisania!!!

Offline Czarek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 244
  • Reputacja +20/-0
  • Laryngektomowany
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: Turnus rahabilitacyjny 2014 - Łeba
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 05, 2014, 11:08:20 »
Mundku chyba każdy z nas jadących na turnus do Łeby odlicza już dni. Ja też się cieszę, że już niedługo się spotkamy.
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 05, 2014, 15:46:22 wysłana przez Czarek »

Offline Marzena

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Reputacja +41/-2
  • Laryngektomia całkowita
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: Turnus rahabilitacyjny 2014 - Łeba
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 07, 2014, 19:29:28 »
Tego roku, jak nigdy dotąd ( a może z każdym rokiem coraz bardziej) cieszę się na spotkanie z przyjaciółmi, znajomymi oraz tymi, których dopiero poznam. Wiem, że kilka osób nie będzie uczestniczyło w turnusie, ale odwiedzi nas i to mnie też cieszy.  :)Nasz etatowy zaklinacz pogody Krystian już od dawna „pracuje” nad wspaniałą pogodą, a my… a my wszyscy zostawmy troski, problemy w domu ( kto ich nie ma…) i wyznaczmy sobie kurs na relaks, wspaniałą zabawę, radość z każdej wspólnie spędzonej chwili- a przede wszystkim kurs na odzyskanie i doskonalenie mowy oraz naładowanie baterii, tak by starczyło nam energii  na długo …aż do następnego spotkania.
 Pozdrawiam serdecznie Wszystkich i do miłego zobaczenia.
Kiedy krzyczysz, wszyscy cię słyszą. Kiedy szepczesz, tylko ci najbliżsi cię słyszą. Kiedy milczysz, słyszy cię twój najlepszy przyjaciel.
Linola Mac Farlane

Offline Eliza Brzezińska

  • Moderator Globalny
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja +12/-0
  • Surdologopeda
    • Zobacz profil
    • Logopeda Lublin
  • Profil: Pacjent
Odp: Turnus rahabilitacyjny 2014 - Łeba
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 11, 2014, 20:04:00 »
Życzę Wam owocnej nauki na turnusie i pięknej pogody.
Mam nadzieję, że podzielicie się z nami zdjęciami i co za tym idzie zajrzycie czasem na forum?
Będziemy czekać na relacje :)  POZDRAWIAMY

teresa

  • Gość
Odp: Turnus rahabilitacyjny 2014 - Łeba
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 13, 2014, 06:10:38 »
Kochani życze wam pięknej pogody na turnusie w łebie dla niektórych uzyskanie głosów i wszystkiego co najlepsze .wracajcie zdrowi wypoczęci,oj jak mi przykro ze jechać z wami nie mogę  ,choć myslałąm ze się uda .myslę jednak że was odwiedzę  .pozdrawiam przyjaciół ,przyjezdajcie do nas na pomorze
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2014, 06:12:28 wysłana przez teresa »

mundekczapla

  • Gość
Odp: Turnus rahabilitacyjny 2014 - Łeba
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 13, 2014, 20:24:01 »
Tereniu, koniecznie nas odwiedź, musimy się poznać osobiście. Czekamy na Ciebie!!!

teresa

  • Gość
Odp: Turnus rahabilitacyjny 2014 - Łeba
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 14, 2014, 06:56:20 »
dziękuję postaram się do was dotrzeć.

mundekczapla

  • Gość
Odp: Turnus rahabilitacyjny 2014 - Łeba
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 15, 2014, 20:38:35 »


Przyjaciele, do zobaczenia jutro w Łebie!!!!

teresa

  • Gość
Odp: Turnus rahabilitacyjny 2014 - Łeba
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 21, 2014, 06:30:57 »
Kochani witajcie odwiedziłam wczoraj naszych przyjaciół na turnusie w łebie było super poznałam przyjaciół z forum ,uzyskałąm wiele cennych wskazówek odnośnie mowy ,ugoszczona byłam obiadem ,zapamiętam ten dzień na długo ,nic dziwnego ze wszyscy chcą jechać z Czarkiem na turnus,atmosfera super,dziękuje im bardzo za to spotkanie.WRACAJCIE KOCHANI ZDROWI ,wypoczęci./.b]

Offline Czarek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 244
  • Reputacja +20/-0
  • Laryngektomowany
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: Turnus rahabilitacyjny 2014 - Łeba
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 21, 2014, 09:13:46 »
Teresko my również bardzo się cieszymy, że mogliśmy Cię poznać osobiście i spędzić razem chociaż te kilka godzin.
Pozdrawiam serdecznie Czarek.

 

Copyright © Mówimy bez krtani