Mówimy bez krtani
Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Czarek

Strony: 1 ... 15 16 [17]
241
Witaj Lili,
Nie jestem fachowcem ale przypuszczam, że po Twoich przejściach z uszkodzoną tchawicą zmienił się jej profil i rurki które stosowałaś do tej pory podrażniają ścianki tchawicy i stąd wrażenie duszenia się. Rurki różnią się nie tylko rozmiarem ( średnicą ) ale również długością i wyprofilowaniem. Odpowiednim doborem jak wspomniała Ewa powinien zająć się lekarz laryngolog.
A próbowałaś w ogóle nie korzystać z rurki ? Ja żyję ponad 5 lat z tracheostomią i od 4 lat nie używam rurki w ogóle. Na początku wyjmowałem na kilka minut , potem coraz dłużej i dłużej…  Nic się nie działo tracheostomia się nie zwężała i zrezygnowałem z rurki całkowicie. Teraz kontrolnie wkładam raz do roku ale wywołuje to u mnie odruch kaszlu bo organizm odzwyczaił się od ciała obcego. Wiem, że są osoby wiele lat po operacji i po wyjęciu rurki nawet na kilka czy kilkanaście minut mają problem z ponownym włożeniem bo otwór tracheotomijny się zwęża. Jednak takich osób jest zdecydowanie mniej niż tych które z rurki zrezygnowały całkowicie lub używają tylko na noc.
Może warto spróbować jakby to  było w Twoim przypadku ?
Lili zapraszam Cię również do naszego Mazowieckiego Stowarzyszenia Osób Bez Krtani ,,Szansa,, działającego w W-wie. Dokładne informacje na temat spotkań zamieszczam na tym forum w dziale ,,Organizowane turnusy i spotkania,, Posiadamy wypożyczalnię książek , poradników na temat życia po laryngektomii co również jest życiem z tracheostomią . Poza tym wymiana doświadczeń osób z tym samym problemem jest bezcenna.
Pozdrawiam i serdecznie zapraszam.

242
Dyskusja ogólna / Odp: ŻYCZENIA
« dnia: Marca 10, 2013, 17:51:13 »
Teresko, Marzenko - bardzo dziękujemy za życzenia. Święto mało znane ale jednak Panie o nas pamiętały,    to miłe  :)

243
Dyskusja ogólna / Odp: ŻYCZENIA
« dnia: Marca 08, 2013, 02:15:54 »
Z okazji Dnia Kobiet życzę wszystkim Paniom odwiedzającym to forum wszelkiej pomyślności, mnóstwo uśmiechu i samych pogodnych dni.

244
Informacja ogólne / Odp: Życie po laryngektomii
« dnia: Lutego 19, 2013, 14:21:48 »
Witam Wszystkich,
Jestem ponad 5 lat po operacji i radioterapii. Smak wracał bardzo powoli ale systematycznie było coraz lepiej. Jednak nawet teraz nie jest do końca tak jak przed naświetlaniami. Myślę, że jeszcze potrzeba trochę czasu i smak wróci całkowicie. Jeśli chodzi o węch to z tym jest trochę gorzej. Metoda którą podała Eliza czyli nabieranie powietrza do ust i wypuszczanie nosem u mnie niestety nie działa mimo podejmowanych prób. Nie potrafię ,,wtłoczyć,, powietrza z ust do nosa. Staram się wąchać w taki sam sposób jak przed operacją. Krótkimi, szybkimi pociągnięciami staram się wciągać powietrze do nosa. U mnie ta metoda przyniosła skutek i silne zapachy jestem w stanie wyczuć.
Tak jak u każdego sama operacja przebiegała trochę inaczej w zależności od umiejscowienia i rozległości zmian nowotworowych tak samo każdy w inny sposób odzyskuje mowę, smak czy węch. Wskazówki logopedów i wymiana doświadczeń wśród osób po laryngektomii jak chociażby na tym forum są bezcenne a efekty ćwiczeń wcześniej czy później przyniosą skutek czego Wszystkim życzę.
Pozdrawiam Czarek.


245
Marzenko nic dodać nic ująć. Atmosfera na każdym turnusie jest wspaniała, wyjątkowa i trudno to opisać. To trzeba po prostu przeżyć.
Pozdrawiam Wszystkich Czarek.

246
Dyskusja ogólna / Odp: Zdjęcia
« dnia: Stycznia 27, 2013, 02:46:01 »
Marzenko, plany tegorocznego turnusu są w stopniu zaawansowanym  :) . Za kilka dni podam  konkretne informacje.
Pozdrawiam Czarek

247
W Warszawie działa MAZOWIECKIE STOWARZYSZENIE OSÓB BEZ KRTANI "SZANSA" którego członkami są osoby laryngektomowane, ich rodziny oraz sympatycy. Spotykamy się w każdy ostatni czwartek miesiąca ( oprócz lipca ) o godzinie 12:00 w sali "EMAUS" przy kościele p.w. św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej 61 w Warszawie.
Kontakt: Cezary Kalbarczyk tel. 601324341
               Tadeusz Krzemiński tel. 608776440
                  stowarzyszenie.szansa@onet.pl
                       www.bezkratni.waw.pl
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam.

Strony: 1 ... 15 16 [17]
Copyright © Mówimy bez krtani