Mówimy bez krtani
Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Czarek

Strony: 1 [2] 3 4 ... 17
16
Zarząd Mazowieckiego Stowarzyszenia Osób Bez Krtani "Szansa" informuje, że  w dniu 30.03.2023 roku o godzinie 12 w sali "Samaria" przy kościele p.w. św. Andrzeja Boboli przy ulicy Rakowieckiej 61 w Warszawie odbędzie się sprawozdawczo - wyborcze Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy i prosimy o liczne uczestnictwo.


17
Dyskusja ogólna / Odp: ŻYCZENIA
« dnia: Lutego 26, 2023, 13:37:03 »
Ewa bardzo dziękuję za życzenia, pozdrawiam  :)

18
Informujemy, że najbliższe spotkanie członków i sympatyków Mazowieckiego Stowarzyszenia Osób Bez Krtani "Szansa" odbędzie się 23 lutego 2023 roku (czwartek) o godzinie 12:00  w salce ,,Samaria,, (obok salki,, Emaus,,) przy kościele p.w. św. Andrzeja Boboli przy ulicy Rakowieckiej 61 w Warszawie.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.


19
Najbliższe spotkanie członków i sympatyków Mazowieckiego Stowarzyszenia Osób Bez Krtani "Szansa" odbędzie się 26 stycznia 2023 roku (czwartek) o godzinie 12:00  w salce ,,Samaria,, (obok salki ,,Emaus,,) przy kościele p.w. św. Andrzeja Boboli przy ulicy Rakowieckiej 61 w Warszawie.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.


20
Dyskusja ogólna / Odp: Plastry Provox
« dnia: Grudnia 12, 2022, 09:13:39 »
Witam,
wspomniane przeze mnie gąbki służą tylko do osłony stomy tak samo jak apaszki. Z mówieniem głosem przełykowym nie mają nic wspólnego.
Wracając do tematu wymienników ciepła to wiem od osób które regularnie je stosują, że zdecydowanie poprawiają jakość oddychania ale niestety ze względu głównie na cenę mało jest osób które je stosują. Są zapowiedzi, że już niedługo będą refundowane ale czy tak się stanie zobaczymy...
Pozdrawiam Czarek.

21
Zarząd Mazowieckiego Stowarzyszenia Osób Bez Krtani "Szansa" informuje, że w miesiącu grudniu nie będzie spotkania członków Stowarzyszenia w ostatni czwartek miesiąca. W zamian organizujemy  spotkanie opłatkowe które odbędzie się w dniu 15.12.2022 roku o godzinie 12 w sali "Samaria" przy kościele p.w. św. Andrzeja Boboli przy ulicy Rakowieckiej 61 w Warszawie.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.


22
Dyskusja ogólna / Odp: Plastry Provox
« dnia: Grudnia 10, 2022, 15:10:04 »
Witam,
Wojtku gąbki o których pisze Marian i plastry Provox o które pyta Jagoda to dwie różne rzeczy. Gąbki służą do zakrywania otworu tracheostomijnego podobnie jak różnego rodzaju apaszki. Ja również stosuję takie gąbki a nie mając możliwości kupna tak jak Marian w niemieckich aptekach kupuję w polskiej firmie Majer.
https://e-majer.pl/pl/p/Filtr-Tracheofix-ochronny-do-tracheostomii%2C-55x60-mm-10-szt.-Servona/110
Plastry o które pyta Jagoda są plastrami uszczelniającymi i do nich mocuje się tzw. wymienniki ciepła systemu Provox. Stosowanie plastrów i wymienników ciepła powoduje, że wdychane powietrze jest bardziej wilgotne i ogrzane. Efektem tego jest lepsze oddychanie i zmniejszenie ilości śluzu. Niestety w tej chwili ani plastry ani wymienniki ciepła nie są refundowane przez NFZ a przy stałym stosowaniu jest to spory wydatek. Jest duża szansa, że już niedługo będzie to refundowane a wtedy pewnie powszechniej stosowane.
Pozdrawiam Czarek.

23
W listopadzie spotkanie członków i sympatyków Mazowieckiego Stowarzyszenia Osób Bez Krtani "Szansa" odbędzie się 24 (czwartek) o godzinie 12:00 w salce ,,Samaria,, (obok salki ,,Emaus,,) przy kościele p.w. św. Andrzeja Boboli przy ulicy Rakowieckiej 61 w Warszawie.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

24
Organizowane turnusy i spotkania / Odp: Spotkanie Laryngektomowanych w Warszawie
« dnia: Października 24, 2022, 11:12:38 »
Informujemy, że najbliższe spotkanie członków i sympatyków Mazowieckiego Stowarzyszenia Osób Bez Krtani "Szansa" odbędzie się 27 października 2022 roku (czwartek) o godzinie 12:00  w salce ,,Samaria,, (obok salki,, Emaus,,) przy kościele p.w. św. Andrzeja Boboli przy ulicy Rakowieckiej 61 w Warszawie.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

25
Dyskusja ogólna / Odp: ECH ŻYCIE...
« dnia: Października 07, 2022, 13:31:21 »
Igor GRATULUJĘ, niewiele jest osób którym w tak krótkim czasie po operacji udaje się mówić. Moje stwierdzenie nie jest bezpodstawne bo przez 15 lat stażu pooperacyjnego poznałem mnóstwo historii osób po laryngektomii.

Pozdrawiam serdecznie
Czarek

26
Najbliższe spotkanie członków i sympatyków Mazowieckiego Stowarzyszenia Osób Bez Krtani "Szansa" odbędzie się 29 września 2022 roku (czwartek) o godzinie 12:00  w salce "Emaus" przy kościele p.w. św. Andrzeja Boboli przy ulicy Rakowieckiej 61 w Warszawie.                                                                                       Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

27
Informujemy, że najbliższe spotkanie członków i sympatyków Mazowieckiego Stowarzyszenia Osób Bez Krtani "Szansa" odbędzie się 25 sierpnia 2022 roku (czwartek) o godzinie 12:00  w salce ,,Samaria,, (obok salki Emaus) przy kościele p.w. św. Andrzeja Boboli przy ulicy Rakowieckiej 61 w Warszawie.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.


28
Dyskusja ogólna / Odp: Koło ratunkowe
« dnia: Sierpnia 10, 2022, 09:56:05 »
Witaj Igor, noszenie rurki tracheostomijnej jest bardzo indywidualną sprawą bo każdy organizm jest inny. Najlepiej każdego dnia wyjmować rurkę i obserwować stomę. Jeżeli nic się nie dzieje, stoma się nie zwęża i rurkę można bez problemów włożyć to czas bez rurki można wydłużać. Ja tak robiłem przez rok od operacji a po roku zrezygnowałem całkowicie z noszenia rurki. Znam jednak osoby które są wiele lat po operacji a jednak z rurki nie mogą zrezygnować bo stoma się zwęża.
Pozdrawiam.

29
Wszystkim zainteresowanym przypominamy , że jak co roku w miesiącu lipcu spotkania członków  Mazowieckiego Stowarzyszenia Osób Bez Krtani "Szansa" nie będzie. Najbliższe spotkanie odbędzie się w ostatni czwartek sierpnia.

30
Najbliższe spotkanie członków i sympatyków Mazowieckiego Stowarzyszenia Osób Bez Krtani "Szansa" odbędzie się 30 czerwca 2022 roku (czwartek) o godzinie 12:00  w salce ,,Samaria,, (obok salki Emaus) przy kościele p.w. św. Andrzeja Boboli przy ulicy Rakowieckiej 61 w Warszawie.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.


Strony: 1 [2] 3 4 ... 17
Copyright © Mówimy bez krtani