Mówimy bez krtani
Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Eliza Brzezińska

Strony: 1 [2] 3
16
Dyskusja ogólna / Odp: Moje spostrzeżenia
« dnia: Września 17, 2013, 13:27:47 »

Opaski są świetnym pomysłem, ale wydaje mi się, że bez szerszej akcji informacyjnej mało osób może
zwracać na nie uwagę. Można zamówić opaski, ale też zastanowić się nad zaprojektowaniem plakatu, na którym krok
po kroku byłyby wyjaśnione zasady udzielenia pierwszej pomocy + wzmianka o opaskach. Plakaty można by rozwiesić
w największych szpitalach a ludzie czekając i nudząc się w poczekalniach chcąc czy nie chcąc przynajmniej
rzuciliby na nie okiem. Mieszkamy w różnych zakątkach Polski, każdy mógłby przejść się do pobliskiego
szpitala w swojej okolicy i powiesić plakat. 

17
Dyskusja ogólna / Odp: Moje spostrzeżenia
« dnia: Sierpnia 22, 2013, 16:37:16 »
 Witam serdecznie. Cieszę się, że na forum są poruszane tak ważne tematy i za to dziękuję. Ja jestem logopedą i również jest mi przykro z tego powodu, że czasem nawet jeśli chce się pomóc to po prostu nie ma takiej możliwości bo stawiany jest mur, przez który bardzo ciężko przeskoczyć. My dopiero staramy się go burzyć, ale przed nami daleka droga. Główny problem moim zdaniem wynika z braku wiedzy o tej chorobie, jej konsekwencjach.... W chwili obecnej wydaje mi się, że jedynymi osobami, które mogą pomóc są ordynatorzy oddziałów otolaryngologicznych, niestety często bardzo zabiegani. Jeśli ordynator uzna, że nasza pomoc będzie przydatna pokieruje jak spełnić formalności. Czasem trzeba złożyć podanie do dyrekcji szpitala by wyraziła zgodę na wolontariat. Ja by być wolontariuszem na oddziale również musiałam spełnić formalności,  poczekać na  rozpatrzenie mojej prośby. Oczywiście,  byłoby łatwiej gdyby na każdym oddziale otolaryngologicznym był logopeda/surdologopeda, ale nie było takiego obowiązku. Dlatego jedynym sposobem pomocy logopedycznej był wolontariat.  Piszmy i mówmy o potrzebach, może w końcu ktoś zauważy, że został popełniony błąd bo pacjenci po operacji potrzebują również rehabilitacji i wsparcia.   Pozdrawiam serdecznie wszystkich aktywnych forumowiczów i zachęcam do wolontariatu! 

18
Organizowane turnusy i spotkania / Lublin- Nauka Mowy
« dnia: Sierpnia 19, 2013, 19:51:02 »
Witam, kolejne spotkanie Osób  Laryngektomowanych i nauka mowy odbędzie się w Lublinie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym 16.09.2013 o godzinie 13:30. (Poradnia foniatryczna, I piętro).
Wszystkich serdecznie zapraszam.
Pozdrawiam! :-)

19
Organizowane turnusy i spotkania / Spotkanie - Lublin
« dnia: Lipca 06, 2013, 13:17:54 »
Spotkanie Osób  Laryngektomowanych. Nauka mowy.
Miejsce: Lublin, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny,  Al. Kraśnicka 100.
Godzina:13:00, Poradnia Foniatryczna.
Zapraszam- Eliza Brzezińska.

20
Eryk- bardzo trafnie to ująłeś, przyłączam się do "hymnu"  ;) ;) ;) .  Marzeno- dziękujemy za zdjęcia, za cierpliwość i słowa otuchy.
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i cieszę się, że jest nas coooraz więcej- oby tak dalej! Życzę udanego weekendu.

21
Dyskusja ogólna / Odp: NASZE ZAINTERESOWANIA
« dnia: Czerwca 30, 2013, 19:17:35 »
Witam wszystkich ciepło w pierwszy wakacyjny weekend. Mam nadzieję, że uczestnicy turnusów wrócili szczęśliwie do domu? Pewnie trochę trudno wraca się do codziennych obowiązków? Mam nadzieję, że moi pacjenci nie zawiodą i jutro uda nam się spotkać w Lublinie porozmawiać i poćwiczyć. Czekam na relacje z turnusów i zdjęcia.  Macie plany na dalszą część wakacji? U nas na razie praca...  Pozdrawiam.

22
Dyskusja ogólna / Odp: ŻYCZENIA
« dnia: Marca 27, 2013, 21:44:01 »
Życzę Wam zdrowych, radosnych i rodzinnych
Świąt Wielkanocnych.
 

23
Organizowane turnusy i spotkania / Spotkanie- lublin
« dnia: Lutego 28, 2013, 17:01:32 »
Spotkanie Osób Laryngektomowanych. Lublin, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, Al. Kraśnicka 100, godzina:13:00, Poradnia Foniatryczna.
ZAPRASZAMY :)

24
Informacja ogólne / Odp: Życie po laryngektomii
« dnia: Lutego 18, 2013, 21:52:23 »
Są ćwiczenia, które mogą pomóc w odzyskaniu węchu, można go pobudzać. Żeby poczuć zapach należy starać się nabrać powietrze do buzi i wypuścić go nosem. Wtedy powinno się coś poczuć. W początkowej fazie ćwiczeń powinny to być dosyć ostre zapachy i skontrastowane takie jak: mocne perfumy, duże stężenie aromatów do ciast np waniliowego czy pomarańczowego, zapach kawy, octu itp. Przestrzegam przed pomysłami związanymi z wąchaniem środków czystości i detergentów...                                                                                                                                                      W pierwszej fazie ćwiczeń staramy się aby nasze zapachy były w dużym natężeniu, a później gdy nauczymy się je odróżniamy możemy je aplikować w mniejszych ilościach np na wacik i starać się odróżniać. Jeśli to ćwiczenie nie przyniesie efektów postaram się podać kolejne :) Powodzenia! 

25
Dyskusja ogólna / Odp: DO CZEGO MA SLUZYC TO FORUM ?
« dnia: Lutego 15, 2013, 14:14:18 »
Witam, forum zostało założone jak już pisałam wcześniej z myślą o osobach po laryngektomii oraz o ich rodzinach. Zależało mi również na tym żeby specjaliści mogli wymieniać się swoimi doświadczeniami. Niestety ale wszystko wymaga czasu. Musimy uzbroić się w cierpliwość bo jeśli chodzi o pacjentów z okolic Lublina to mówią, że chętnie zaglądają na nasze forum,(widać to też w statystykach) czytają ale jeszcze nie mają odwagi żeby pisać. Dajmy więc sobie troszkę czasu :) Dla niektórych korzystanie z komputera jest dużym wyzwaniem ale ja jestem dobrej myśli! Wydaje mi się, że po turnusie rehabilitacyjnym na forum będzie więcej wpisów bo ludzie się poznają a narazie trzeba się cieszyć z tego co mamy... Oczywiście przyłączam się do apelu Henia i zachęcam do pisania! Pozdrawiam z Lublina.
 

26
Organizowane turnusy i spotkania / Spotkanie - Lublin
« dnia: Stycznia 31, 2013, 14:39:19 »
Spotkanie Osób  Laryngektomowanych:  Lublin, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny,
 Al. Kraśnicka 100, poniedziałek - godzina:13:00, Poradnia Foniatryczna.
Zapraszam!

27
Zamieszczam linki z wnioskami o skierowanie na turnus rehabilitacyjny,

Zainteresowane osoby mogą kliknąć na link i go wydrukować.
L I N K I http://mopr.szczecin.pl/dokumenty/wniosek-o-skierowanie-na-turnus-rehabilitacyjny.pdf - wypełnia lekarz,
                                                     http://www.sprawni-niepelnosprawni.pl/files/zalaczniki/2012/01/10/1325240762/1326193302.pdf - wypełnia pacjent.

Kto i gdzie może złożyć wniosek?
Wniosek o dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego może złożyć osoba z każdym stopniem niepełnosprawności – znacznym, umiarkowanym bądź lekkim, jak również jej przedstawiciel. Wnioski takie należy składać do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – właściwego dla swojego miejsca zamieszkania. Centrum rozpatruje wniosek w terminie do 30 dni, pod warunkiem, że jest on kompletny.

Do wniosku o dofinansowanie dołącza się:
- wniosek lekarza, pod którego opieką znajduje się osoba niepełnosprawna, o skierowanie na turnus rehabilitacyjny;
 - kopię orzeczenia o stopniu niepełnosprawności;

28
Polecane książki, artykuły, filmy, linki / Odp: LINKI
« dnia: Stycznia 28, 2013, 10:42:35 »
Ten film jest jak najbardziej na czasie :) Rzeczywiście trudno się go ogląda, dużo w nim emocji i strachu ale watro.  Mówi o doznaniach pacjenta, który przechodził przez zabieg usunięcia krtani, o jego cierpieniu... Wydaje mi się, że po takim dokumencie łatwiej jest zrozumieć osobom zdrowym to przez co muszą przejść osoby laryngektomowane... Pozdrawiam!

29
Dyskusja ogólna / Odp: KOPALNIA SOLI KLODAWA
« dnia: Stycznia 27, 2013, 21:19:32 »
Od razu lepiej się czuję jak widzę, że forum żyje. Pozdrawiam Ciepło ze skutego lodem i śniegiem Lublina... Z utęsknieniem czekam na lato...  :)

30
Dyskusja ogólna / Odp: Zdjęcia
« dnia: Stycznia 09, 2013, 14:14:34 »
Jeśli masz ochotę, spokojnie dodaj nowy wątek, możemy go zatytułować: Miejsca, które trzeba zobaczyć a jeśli nie to dodaj już w istniejącym.
Pozdrawiam.

Strony: 1 [2] 3
Copyright © Mówimy bez krtani