Mówimy bez krtani



Autor Wątek: SPRZĘT PO LARYNGEKTOMII  (Przeczytany 3791 razy)

Offline Marzena

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Reputacja +41/-2
  • Laryngektomia całkowita
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
SPRZĘT PO LARYNGEKTOMII
« dnia: Listopada 11, 2017, 15:39:53 »
Jedną z firm, która zaopatruje w potrzebny sprzęt po laryngektomii jest ATOS MEDICAL- szwedzka firma, która  otworzyła filię w Polsce. Przedstawiciel tej firmy gościł ostatnio na spotkaniu "SZANSY".
Atos Medical Poland Sp. z o. o. z dniem 3 kwietnia 2017 r. całkowicie przejął obsługę klientów wyrobów firmy ATOS MEDICAL AB (poprzednio EUMed Spółka- to jest ta firma, która produkuje m.in. system PROVOX).
Dane adresowe spółki są następujące:

 
Atos Medical Poland Sp. z o. o.
Al. Jerozolimskie 162
02-342 Warszawa
tel.: 22 295 00 16 oraz 22 295 00 17
fax: 22 295 01 83
email: biuro@atosmedical.com
www.atosmedical.com


Podaję link do strony internetowej opisującej SYSTEM PROVOX:


http://www.eumed.pl/pl/pages/126/2/gardlo/provox-system

Można tu zakupić m.in. rurki Provox, filtry (wymienniki ciepła) oraz inny sprzęt wcześniej omawiany na forum.

A poniżej broszura informująca o produktach tej firmy.:


http://www.eumed.pl/userfiles/files/7962%20Life%20as%20a%20laryngectomee%20brochure_201102_PL.pdf


Katalog z artykułami tej firmy można pobrać po kliknięciu na poniższy link:

https://megadrive.pl/#/view/file/zzjxmvjpzlswusmfm0g7/7974PL_Provox Catalog_201703_original_PRINT.pdf
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2017, 09:04:46 wysłana przez Marzena »
Kiedy krzyczysz, wszyscy cię słyszą. Kiedy szepczesz, tylko ci najbliżsi cię słyszą. Kiedy milczysz, słyszy cię twój najlepszy przyjaciel.
Linola Mac Farlane

Offline Marzena

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Reputacja +41/-2
  • Laryngektomia całkowita
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: SPRZĘT PO LARYNGEKTOMII
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 17, 2017, 19:31:13 »
                  Dzisiaj  na konferencji laryngologicznej, która odbyła się w Poznaniu miałam przyjemność poznać osobiście jednego z przedstawicieli firmy Atos Pana Marcina Zajczuka.
Głównym tematem naszej rozmowy była możliwość wprowadzenia dofinansowania do sprzętu dla laryngektomowanych oraz  jak najwcześniejsze dotarcie  do osób po operacji, a nawet- tak jak jest od dawna w USA i wielu państwach Europy- zaopiekowanie się pacjentem jeszcze przed  zabiegiem.  I tu Pan Marcin w imieniu firmy obiecał pomoc , ale to my Kochani musimy „poruszyć niebo i ziemię”, zacząć działać, bo nikt za nas tej roboty nie wykona. Mam na myśli na początek np. wystosowanie petycji  do Ministerstwa, pod którą podpisaliby się wszyscy laryngektomowani i ich rodziny -   Nie wiem, czy już  wcześniej ktoś,  a może jakieś stowarzyszenie poczyniło jakiekolwiek kroki w tym kierunku. Jeżeli macie wiedzę na ten temat- podzielcie się,  proszę. A może macie inne pomysły… Jeżeli  np. cukrzycy, niewidomi, osoby ze stomią brzuszną  czy stwardnieniem rozsianym mogą mieć niesamowite ulgi w leczeniu oraz  refundowany- czasami w pełni- sprzęt- to DLACZEGO  OSOBY PO LARYNGEKTOMII MUSZĄ ZA WSZYSTKO PŁACIĆ ZE SWOJEJ KIESZENI- a wielu jest takich, których po prostu nie stać na podstawowy sprzęt do godziwego codziennego funkcjonowania, którzy muszą niejednokrotnie ponosić tego konsekwencje w postaci częstych infekcji dróg oddechowych, urazów tchawicy i wielu innych dolegliwości..

                   Drugim tematem naszej rozmowy była pomoc wszystkim, którzy chcieliby skorzystać ze sprzętu typu protezki, rurki, filtry – pomoc, polegająca na dokładnej informacji o rodzaju sprzętu, rozmiarze, cenie oraz dopasowaniu do potrzeb konkretnej osoby.
Wiele razy słyszałam, że ktoś kupił np. rurkę  i nie pasowała- a zwrócić z wiadomych względów- jeżeli była rozpakowana- nie można było.  Aby do takich sytuacji nie dochodziło Pan Marcin obiecał pomoc. Dlatego też, aby wszystkim ułatwić kontakt z Panem Marcinem zaprosiłam Go na nasze forum, aby się zarejestrował.  Będziemy mieli możliwość bezpośredniego tu na forum skorzystania z  fachowych porad i pełnej, wyczerpującej informacji „z pierwszej ręki”.

Kiedy krzyczysz, wszyscy cię słyszą. Kiedy szepczesz, tylko ci najbliżsi cię słyszą. Kiedy milczysz, słyszy cię twój najlepszy przyjaciel.
Linola Mac Farlane

teresa

  • Gość
Odp: SPRZĘT PO LARYNGEKTOMII
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 18, 2017, 06:39:51 »
SUPER MARZENKO ,OBY PAN MARCIN SIE TU ZAGOŚCIŁ ,JA JUZ BYM PISAŁĄ JAKA RURKE STYLIKONOWA ,CZY REFUNDACJE TEZ BY PRZYJELI STALE MAM PODRAZNIONE OD TEJ RURKI PLASTYKOWEJ STOME ? PRZYDA SIĘ WIEDZA . :D

Offline Marzena

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Reputacja +41/-2
  • Laryngektomia całkowita
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: SPRZĘT PO LARYNGEKTOMII
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 20, 2017, 15:53:26 »
Witamy Pana Marcina, który od dzisiaj gości na naszym forum. Jeżeli macie jakieś wątpliwości, potrzebujecie porady w temacie sprzętu dla laryngektomowanych, to piszcie i pytajcie, a na pewno otrzymacie profesjonalne odpowiedzi.
Kiedy krzyczysz, wszyscy cię słyszą. Kiedy szepczesz, tylko ci najbliżsi cię słyszą. Kiedy milczysz, słyszy cię twój najlepszy przyjaciel.
Linola Mac Farlane

Offline Marcin Atos

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja +0/-0
  • Pacjent
    • Zobacz profil
  • Profil: Inne
Odp: SPRZĘT PO LARYNGEKTOMII
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 27, 2017, 15:05:12 »
Witajcie Forumowicze
Serdecznie dziękuję Pani Marzenie za zaproszenie na forum.
Reprezentuję firmę Atos Medical Poland, Szwedzkiego producenta marki Provox, produktów przeznaczonych do użytku osobom po operacjach usunięcia krtani. Nasze produkty to wymienniki ciepła i wilgoci HME, rurki silikonowe LaryTube i LaryButton, plastry do mocowania wymienników ciepła, protezy głosowe, systemy FreeHands FlexiVoice, oraz produkty do pielęgnacji skóry.  Wszystkie produkty można zobaczyć na naszej stronie atosmedical.pl
Wszelkie pytani dotyczące produktów proszę kierować na adres biuro@atosmedical.com lub telefonicznie pod numerem 22 295 00 16, lub przez forum.

teresa

  • Gość
Odp: SPRZĘT PO LARYNGEKTOMII
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 28, 2017, 13:07:15 »
Witam pana serdecznie ,mam pytanie czy refundacje wchodza u pana wfirmie czy tez trzeba zapŁałcic całośc? ,chodzi mi o rurke stylikonowa ,nosze plastykowa od 16 lat mam problem czesto rurka kaleczy mi stome? czy można wysłąc refundacje i jak dopasowac rozmiar rurki gdzie to mam poszukac ? konkretnie strona?nosze rozmiar 8 ? jak dopasowac by rurka była wielkosciąodpowiednia do tej zwykłej ? bede wdzięczna za odpowiedz.pozdrawiam .

 

Copyright © Mówimy bez krtani