Mówimy bez krtani



Autor Wątek: Psychoonkologia - czyli Nie Zamykaj Się w Sobie  (Przeczytany 1791 razy)

Offline 2You

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja +0/-0
  • Pacjent
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Psychoonkologia - czyli Nie Zamykaj Się w Sobie
« dnia: Sierpnia 24, 2022, 19:30:45 »
Dzień dobry

Poniżej link do artykułu traktującego o pozamedycznych aspektach choroby nowotworowej.
www.zwrotnikraka.pl/category/psychoonkologia

Na końcu zwróćcie proszę uwagę  na pkt 5.

Myślę , że warto podzielić się swoimi doświadczeniami, refleksjami z innymi. Jak  sobie radziliśmy lub nie.
Czasami przytoczona własna historia, spostrzeżenie, refleksja, do których nie przywiązujemy zbytniego znaczenia, może być dla innych cenną wskazówką.
Nie zamykaj się w sobie.

Pozdrawiam
wojtek

Offline Igor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja +0/-0
  • Pacjent
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: Psychoonkologia - czyli Nie Zamykaj Się w Sobie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 27, 2022, 16:47:23 »
moja choroba ,,nowotwór złosliwy krtani ,przebiegla dla mnie w poczatkowej fazie z niedowierzaniem ,kurcze mnie to dopadło ,niemozliwe ,moze sie medycy myla .Atu pobranie wycinka i diagnoza niestety ,i jakos nie było czasu na rozpacz ,bo sam zdecydowałem ze musze byc silny ,bo bardzo chce zyc ,pomimo czekajacego kalectwa i tu zdecydowane wsparcie rodziny bez tkliwosci i rozpaczy ,.Musisz wytrzymac ,czekamy w nowej odsłonie na Ciebie ,jestesmy razem i nie damy sie ,i .w miare spokojnie przeszedłem operacje ,pole operacyjne dosc rozległe ,całkowite usuniecie krtani ,,i pewien incydent tuz po operacji w nocy ja stary żołnierz ,zaczełem bezgłosnie płakac gdyz zdałem sobie sprawe z faktu kalectwa i i pielegniarka anioł otarła mi łzy i pogładziłpo policzku,ale nie dostrzegłem która to z Pan ,,i ten fakt uspokoiłmnie i dał mi dodatkowo siłe do przetrwania najgoeszego momety i od tej chwili walcze i staram sie isc do przodu ,,i mam w btym nieszczesciu komfort ze nie ma przezótów i wyniki dobre wiec i bez radioterapi ,Zyjemy i ciesze sie kazdym dniem pomimo uperdliwosci rurki ,ale powoli ucze sie mówic,no i coraz czesciej zagladam do pracowni przymierzam dłuta ,i juz niebaewm troszku postrugam ,,czyli prawie ze normalnosc,,,.

Offline Igor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja +0/-0
  • Pacjent
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: Psychoonkologia - czyli Nie Zamykaj Się w Sobie
« Odpowiedź #2 dnia: Września 18, 2022, 12:32:55 »
a to

 

Copyright © Mówimy bez krtani