Kategoria ogólna > Dyskusja ogólna

Zwierzęta - czy to bezpieczne ?

(1/3) > >>

anek1978:
Witam wszystkich serdecznie.

Chciałam zapytać czy osoba z tracheostomią , może mieć kota ? Czy jest to bezpieczne? czy są jacyś właściciele zwierzaków, którzy mogliby coś powiedzieć na ten temat ?Zastanawiamy sie nad przygarnięciem kotka?

dziękuję ze wszelkie informacje
Pozdrawiam serdecznie
Ania

2You:
Hej Aniu
Po pierwsze: musisz znać odpowieź czy osoba o której piszesz nie jest uczulona na sierść zwierząt.
Po drugie: jaki okres minął od tracheotomii
Po trzecie: stomę a tym samym przepływ powietrza przez nią trzeba chronić przed wszystkim co może znajdować się we wdychanym powietrzu - kurz, pyłki, dym, środki chemiczne no i drobinki sierści kota które unoszą się w powietrzu nawet jeśli nie ma na nie alergii. Pamietajmy ze kot to jedno z niewielu zwierząt, które często głaszczemy, przytulamy. Pozwalamy na wylegiwanie się na miejscach ,które my zwykle zajmujemy
Po czwarte: zwierzęta to często niedoceniany. Niezauważalny element terapii psycho somatycznej. Jeśli nie ma przeciwwskazań, wskazany jak najbardziej.
Pozdrawiam
wojtek

anek1978:
Witaj Wojtku

Pięknie dziękuję za szybką odpowiedź. Tato jest 3 lata po operacji usunięcia krtani. Nigdy nie miał uczulenia na zwierzęta. I właśnie to o czym wspominasz w pkt 4  :) skłania nas do zastanawiania się czy wziąć kotka  :D

zuza:
Moja odpowiedz jest całkiem inna bezpieczne dla nas  laryngektomowanych są zwierzęta które mają włosy mnie sierść Stoma działa jak odkurzacz !!!   więc jeśli mamy zwierzęta z sierścią wszystko tam możemy znależć Ale decyzja należy do zainteresowanych

anek1978:
A czy jest tutaj ktoś kto ma kotka i mógłby podzielić się doświadczeniem

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej