Mówimy bez krtani
Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Studentka logopedii

Strony: [1]
1
Dyskusja ogólna / Odp: Plastry Provox
« dnia: Grudnia 11, 2022, 23:32:15 »
Serdecznie dziękuję za odpowiedzi i miłe przywitanie. :)
Dokładnie tak jak Czarek napisał - miałam na myśli plastry do których mocuje się wymienniki HME. Zapytałam o to, dlatego że pacjenci w naszym szpitalu przy wypisie otrzymują taką „walizeczkę” - zestaw od ATOSu z różnymi akcesoriami do stomy. Między innymi jest tam wiele różnych rodzajów plastrów i filtrów (na różne aktywności itd.), ale niestety starczają na krótko i są drogie. Wiem, że część pacjentów kupuje je regularnie, jednak większość nie. Z drugiej strony faktycznie wymienniki ciepła i wilgoci zastępują funkcje nosa i wydaje mi się, że realnie mogą poprawiać jakość życia. Jednak są to tylko przypuszczenia i zastanawiam się jak z perspektywy osób po laryngektomii wygląda to w codzienności.

Czy wspomniane gąbki służą do mówienia głosem tchawiczo-przełykowym czy mają też inną funkcję?


2
Dyskusja ogólna / Plastry Provox
« dnia: Grudnia 08, 2022, 17:48:32 »
Dzień dobry.

Jestem studentką logopedii klinicznej i bardzo interesuje mnie rehabilitacja pacjentów po laryngektomii. Na razie uczę się podstaw, jeśli chodzi o praktyczny aspekt życia pacjentów.

Chciałabym Państwa zapytać o stosowanie plastrów Provox bądź innych, uszczelniających stomę. Jaki mają Państwo do nich stosunek? W jakich sytuacjach ich używacie, po co i jakie to przynosi korzyści? Sama firma ATOS oczywiście bardzo je reklamuje, natomiast chciałabym to zweryfikować z rzeczywistością i praktyką :)

Ponadto chciałabym zapytać, jakie mają Państwo doświadczenia ze wzmożoną produkcją wydzieliny po operacji. Jak długo to trwało, czy kiedyś się zmniejszyła?

Serdecznie pozdrawiam

Strony: [1]
Copyright © Mówimy bez krtani