Mówimy bez krtani

Kategoria ogólna => Dyskusja ogólna => Wątek zaczęty przez: andrzej1958 w Kwietnia 08, 2015, 13:33:37

Tytuł: DLACZEGO BOLI
Wiadomość wysłana przez: andrzej1958 w Kwietnia 08, 2015, 13:33:37
JESTEM PIĄTY ROK PO LARYNGEKTOMII CAŁKOWITEJ BYŁO NIE ŹLE TERAZ OD PONAD 2  TYGODNI ODCZUWAM BÓL PRZ PRZEŁYKANIU .CZ MOŻE KTOŚ MIAŁ TAKI PROBLEM JAK  JA I ZECHCE SIĘ ZEMNĄ PODZIELIĆ A MOŻE TO WZNOWA  [POWRÓT]RACZKA
POZDRAWIAM ANDRZEJ
Tytuł: Odp: DLACZEGO BOLI
Wiadomość wysłana przez: Marzena w Kwietnia 08, 2015, 22:07:59
Witaj Andrzeju,
Przede wszystkim nie zakładaj od razu, że to powrót „raczka” jak go nazwałeś.  Ból przy połykaniu może być wynikiem  wielu innych chorób np. choroby refluksowej przełyku, w której dochodzi do cofania się pokarmu, uchyłków przełyku, zapalenia przełyku, obecności ciała obcego w przełyku, infekcji zapalnych gardła, migdałków podniebiennych na tle bakteryjnym, wirusowym, grzybiczym, pasożytniczym itp. Ból w trakcie przełykania nie jest chorobą, a jej objawem, dlatego w przypadku wystąpienia tego typu dolegliwości koniecznie jest wyjaśnienie ich podłoża.
Dlatego, Andrzeju, nie zwlekaj i zgłoś się jak najszybciej do lekarza, który - w oparciu o rozmowę - ustali okoliczności występowania trudności w połykaniu i zaproponuje odpowiednie badania dla jak najszybszego wykrycia przyczyny problemu. Zwykle są to badania radiologiczne i endoskopowe, niekiedy połączone z oceną mikroskopową wycinków z nieprawidłowych miejsc. Sporadycznie potrzebne są inne badania specjalistyczne.  Wyjaśni się powód Twoich dolegliwości, a Ty nie będziesz się niepokoił, czego Ci życzę z całego serca. Pozdrawiam - Marzena
Tytuł: Odp: DLACZEGO BOLI
Wiadomość wysłana przez: mundekczapla w Kwietnia 09, 2015, 13:00:41
Witaj Andrzeju! To wszystko, co napisała Marzena to oczywista prawda. My, mam na myśli osoby po laryngektomii, jesteśmy mniej odporni , na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne. I dotyczy to nie tylko dróg oddechowych, ale również drogi pokarmowej, a jeżeli mówisz mową przełykową, to mięśnie przełyku i śluzówka są narażone na wszelkie wirusy i bakterie wprowadzane z powietrzem. Dlatego nie wolno, pesymistycznie myśleć o wznowie, a raczej poddać się rutynowym badaniom, które pozwolą lekarzowi zastosować odpowiednie leczenie. Życzę Ci więcej optymizmu życiowego i powrotu do zdrowia.
Tytuł: Odp: DLACZEGO BOLI
Wiadomość wysłana przez: Marzena w Listopada 21, 2016, 14:37:23
Eryku, proszę nie tylko w swoim imieniu - zrób coś z tym spamem na forum. Na pewno istnieje jakaś forma utrudnienia wstawiania tych bezsensownych i baaaaardzo denerwujących nas reklam lub rejestrowania się na forum ( może jakiś dodatkowy filtr?  :-\ ).
Pozdrawiam - Marzena