Mówimy bez krtani



Autor Wątek: Zdjęcia  (Przeczytany 12208 razy)

Offline kwr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja +9/-2
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Zdjęcia
« dnia: Grudnia 21, 2012, 09:57:17 »
Witam wszystkich!

Mam pytanie do administratorów naszego forum.Nie widzę tu możliwości zamieszczania zdjęć.Taki dział byłby bardzo przydatny dla nas wszystkich.Zdjęcia z naszych wspólnych spotkań , ciekawe zdjęcia prywatne wzięte z życia jak krajobrazy ,  wycieczki ,turnusy rehabilitacyjne, własna działka , dom lub mieszkanie - wszystko to zbliża nas i powoduje , że forum tętni życiem

Offline Eryk

  • Administrator
  • Administrator
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja +8/-0
    • Zobacz profil
  • Profil: Inne
Odp: Zdjęcia
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 21, 2012, 17:10:19 »
Forum korzysta z darmowego hostingu. Dlatego dostępna przestrzeń  dyskowa jest mocno ograniczona.
Zgadzam się że zdjęcia, filmiki czy nawet muzyka sprzyja wzajemnemu poznawaniu siebie, niestety takie pliki zajmują dużo miejsca na serwerze. Dlatego uważam że zamieszczanie zdjęć na forum powinno być ograniczone do minimum. Ponieważ może wiązać się to z szybkim wyczerpaniem dostępnej przestrzeni dyskowej na serwerze. Jako obejście problemu proponuję zamieszczanie zdjęć na portalach do tego celu przeznaczonych, a na forum wstawiać odnośniki do obrazka.
Jeśli posiadamy adres obrazka możemy skorzystać z ikony obrazka.
Pojawią się wtedy tak zwane znaczniki "[img ]http://[ /img]", pomiędzy nawiasem zamykającym" img]" a nawiasem otwierającym "[/img"
należy umieścić odnośnik do obrazka,  np: http://naszewyspy.co.uk/wp-content/uploads/2010/01/zima-las.jpg
W ten sposób oszczędzamy miejsce na dysku i mamy obrazki na forum.
 

Offline Marzena

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Reputacja +41/-2
  • Laryngektomia całkowita
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Zdjęcia
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 26, 2012, 23:08:54 »

Witaj Krzysiu, zgadzam się w pełni z Tobą, że zdjęcia tworzą przyjazną atmosferę, pozwalają nam się zbliżyć, lepiej poznać. Czasami jedno zdjęcie potrafi wyrazić więcej niż długi opis.

 Do wstawienia zdjęcia na forum potrzebny jest adres URL fotki. Fajną stroną internetową do tego celu służącą jest   http://imageshack.us/
Narzędzie do uzyskania url wygląda tak:



Po kliknięciu na BROWSE wybierasz zdjęcie jakie chcesz wstawić. Klikasz na PRZEŚLIJ TERAZ i po chwili otrzymujesz Linki do udostępnienia Twojego obrazu- wybierasz Link Bezpośredni. Dalszy etap opisał już Eryk.
Pozdrawiam - Marzena
Kiedy krzyczysz, wszyscy cię słyszą. Kiedy szepczesz, tylko ci najbliżsi cię słyszą. Kiedy milczysz, słyszy cię twój najlepszy przyjaciel.
Linola Mac Farlane

Offline Marzena

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Reputacja +41/-2
  • Laryngektomia całkowita
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: Zdjęcia
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 27, 2012, 11:36:34 »
Krzysiu, macie z Krysią  przecudne widoki zarówno w domu jak i za oknem! Warunki i towarzystwo  do spacerków zimowych super. Pozdrawiam Was - Marzena
Kiedy krzyczysz, wszyscy cię słyszą. Kiedy szepczesz, tylko ci najbliżsi cię słyszą. Kiedy milczysz, słyszy cię twój najlepszy przyjaciel.
Linola Mac Farlane

Offline kwr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja +9/-2
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: Zdjęcia
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 27, 2012, 11:52:42 »
Witaj Marzenko!

Dziękuję za miły komentarz i dobre porady związane z zamieszczaniem zdjęć.
Próbowałem coś udoskonalać i wyszło tak , że wszystko skasowałem.Zdjęcia udało mi się zamieścić ponownie.
Pozdrawiam. :)

teresa

  • Gość
Odp: Zdjęcia
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 27, 2012, 14:10:47 »
fajne zdjecia czy trzeba się logować? do tego programu ? czy rejstrować? pomóżcie bo ja też mam cos do dodania a nie wiem jak?

Offline kwr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja +9/-2
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: Zdjęcia
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 27, 2012, 14:47:21 »
Cześć!

Wejdź na stronę imageshack.us.Tam od razu jest opcja wyboru zdjęć z Twojego komputera/ po prawej stronie/.Później przekazujesz zdjęcie na swoją skrzynkę e-mail i od razu otrzymujesz link do rejestracji i link do zdjęcia.Zaznaczasz link i prawym przyciskem myszy naciskasz "kopiuj" Po rejestracji na forum lewym przyciskiem naciskasz "wklej" i zdjęcie jest na forum.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudnia 27, 2012, 14:53:12 wysłana przez kwr »

Offline Marzena

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Reputacja +41/-2
  • Laryngektomia całkowita
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: Zdjęcia
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 27, 2012, 15:41:20 »
Tereniu, lepiej się zarejestrować, jeśli chcesz korzystać z tego programu. A potem postępujesz   tak jak opisał Krzysztof. Gdybyś miała trudności to pytaj . Najtrudniejszy pierwszy krok....
Pozdrawiam Marzena :)
Kiedy krzyczysz, wszyscy cię słyszą. Kiedy szepczesz, tylko ci najbliżsi cię słyszą. Kiedy milczysz, słyszy cię twój najlepszy przyjaciel.
Linola Mac Farlane

Offline kwr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja +9/-2
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: Zdjęcia
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 27, 2012, 20:08:37 »
Teresko , po zalogowaniu przekazanie zdjęcia jest bardzo proste.Wystarczy kliknąć "prześlij" i zdjęcie się pojawia w Twoim zbiorze.
Po prawej stronie zdjęcia są małe ikonki - trzeba kliknąć na pierwszą od góry i pojawia się link z adresem zdjęcia.Dalej zaznacz link , kopiuj i po rejestracji wklejasz na forum i gotowe.
Czekamy na Twoje fotki.

Offline Marzena

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Reputacja +41/-2
  • Laryngektomia całkowita
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: Zdjęcia
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 27, 2012, 20:56:13 »
Krzysiu, ale Twoich zdjęć  nie widać.... :(
Kiedy krzyczysz, wszyscy cię słyszą. Kiedy szepczesz, tylko ci najbliżsi cię słyszą. Kiedy milczysz, słyszy cię twój najlepszy przyjaciel.
Linola Mac Farlane

teresa

  • Gość
Odp: Zdjęcia
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 28, 2012, 06:47:39 »
bede próbować dziekuję.

Offline kwr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja +9/-2
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: Zdjęcia
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 28, 2012, 08:06:11 »
Marzenko!
Powiedz mi co zrobiłem nie tak , że zdjęcia zniknęły.

Offline Marzena

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Reputacja +41/-2
  • Laryngektomia całkowita
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: Zdjęcia
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 28, 2012, 12:11:49 »
Już widzę, że sobie poradziłeś i jest OK.
Kiedy krzyczysz, wszyscy cię słyszą. Kiedy szepczesz, tylko ci najbliżsi cię słyszą. Kiedy milczysz, słyszy cię twój najlepszy przyjaciel.
Linola Mac Farlane

teresa

  • Gość
Odp: Zdjęcia
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 28, 2012, 15:50:13 »

Offline kwr

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja +9/-2
    • Zobacz profil
  • Profil: Pacjent
Odp: Zdjęcia
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 28, 2012, 21:02:57 »
http://imageshack.us/a/img541/4378/76202254mi2.jpg

Dawałem rady Teresce a Ona zrobiła to lepiej jak ja.To chyba o to chodzi żeby był sam link na forum za pomocą którego otwieramy zdjęcie.Czy zdjęcie zamieszcone bezpośrednio ogranicza nam pojemność na serwerze?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2012, 21:13:11 wysłana przez kwr »

 

Copyright © Mówimy bez krtani